MENU
Головна » 2016 » Грудень » 22 » Як здійснюється державним виконавцем погашення боргів за рахунок продажу житла боржників
09:31
Як здійснюється державним виконавцем погашення боргів за рахунок продажу житла боржників

Добропільський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції, повідомляє що 05 жовтня 2016 року набрав чинності новий Закон України « Про виконавче провадження». В зв’язку з тим  роз’яснюємо, порядок здійснення утримання з доходів боржників. Які здійснюються державним виконавцем  для погашення боргів за рахунок продажи житла боржників.

Тому актуальним  питанням на даний час, яке обговорюється і в засобах масової інформації, є можливість позбавити житла боржників, що мають невиконані зобов’язання, наприклад, борги по оплаті житлово-комунальних послуг чи борги за кредитами банку.

Для погашення заборгованості за виконавчим документом в першу чергу виконавець ,звертає стягнення на кошти боржника у національний та іноземних  валютах,інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах. Готівкові кошти,виявлені у боржника, також підлягають вилученню.

У разі недостатності грошових коштів стягнення звертається на інше виявлене майно, що належить боржнику: транспортні засоби, об’єкти нерухомості ( дома,квартири,гаражі,тощо) таким чином,законодавство про виконавче провадження дійсно допускає звернення стягнення з метою погашення боргів на житлові приміщення . Але законодавство встановлює і певні обставини, при наявності яких можливі такі дії.

Слід звернути увагу,що Законом визначений розмір заборгованості за виконавчим провадженням, який дозволяє виконавцю розглядати питання про звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну  ділянку, на якій розташовано таке житло.Якщо сума боргу за виконавчим документом не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, тобто на теперішній час не більше двадцяти дев’яти тисяч гривень, державний виконавець не має змоги описувати,арештовувати та примусово реалізовувати квартиру чи житловий будинок,які є єдиним житлом боржника.У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.

 

 

Категорія: Новини від партнерів | Переглядів: 355 | Додав: Simply_Olya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]