MENU
Головна » 2012 » Листопад » 21 » Open Space Technology в бібліотеці!
12:49
Open Space Technology в бібліотеці!

Open Space Technology в бібліотеці!

18 листопада 2012 р. в Центральній міській бібліотеці відбулася яскрава зустріч сучасної молоді за темою «Участь молоді в житті міста». На зустріч прийшли постійні та нові члени бібліотечного «Англійського фільм-клубу» та активна молодь шкіл нашого міста.

    

Обговорення теми проходило за Технологією Відкритого Простору – Open Space. Це інноваційна форма роботи нашої бібліотеки. В новій ролі спробували себе бібліотекарі, які були не тільки модераторами процесу обговорення і вирішення хвилюючих молодь питань, але й фасилітаторами (ті, хто сприяють комфортній атмосфері та плідності обговорення теми). Технологія Відкритого Простору (Open Space Technology) – це креативний метод провадження діалогу/дискусій в групах від 8 до 1000 осіб, що застосовується для стратегічного розвитку, пошуку рішень у проблемних ситуаціях, розвитку команд, у роботі в «групах за інтересами» тощо. Цей метод активно  використовується у різних куточках світу і є надзвичайно дієвим і доречним інструментом в громадській діяльності. Зрозуміти суть цієї технології допоможе один із висловів про неї: «Відкритий простір діє завдяки  високому рівню зацікавленості учасників,  яку спрямовує відповідальність та надихає свобода».

Філософія Технології Відкритого Простору така:

- Хто б не прийшов – він потрібний, а отже будь-яка людина, що прийшла на зустріч – бажана, адже її справді цікавить тема.

- Що б не відбулось – отже так повинно було статися. Це означає, що учасники повинні уважно сприймати поточні події, а не гадати, що б могло відбутися.

- Коли б що не розпочалось – все завжди вчасно, і це пояснює відсутність заданого розкладу чи структури та підкреслює творчість та інновації.

- Коли б що не закінчилось – то й добре, що закінчилось: це заохочує учасників не витрачати час даремно та не продовжувати далі, коли плідні обговорення підійшли до кінця.

Отже, використовуючи Технологію Open Space, учасники в невимушеній доброзичливій обстановці (яка супроводжувалась неодмінними перервами на каву) обговорили втілення у життя таких цікавих ідей:

 Розвиток волонтерської діяльності. Допомога вихованцям дитячого притулку.

- Створення редколегії для роботи в юнацькій газеті «ДНЛ JUNIOR».

-  Створення команди для розробки інформаційної компанії з профілактики ВІЛ / СНІДу.

    

Після жвавого обговорення хвилюючих тем, юні активісти дійшли висновку, що втілення в життя своїх ідей можливо тільки у їхній тісній співпраці і взаємодопомозі.

   

Захід відбувся завдяки ініціативі відділу у справах сім'ї та молоді Добропільської міської ради, при допомозі ГО «Добропільський центр молоді «Добро» та завдяки ретельній підготовці заходу за Технологією Відкритого Простору бібліотекарів відділу обслуговування Центральної міської бібліотеки м. Добропілля.

Але це ще не все…

Учасники заходу також мали можливість переглянути фільм «Шахта № 8» (наданого для показу організаторами «Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини») та обговорити цей фільм англійською та російською мовою, адже зустріч відбувалася в рамках бібліотечного «Англійського фільм-клубу».

    

Молодь нашого міста – зацікавлена в позитивному перетворенні навколишнього світу і знає, що для його зміни треба діяти активно, заповзято, творчо і натхненно, треба не тільки мріяти, але й втілювати свої думки у життя. А наша бібліотека стала для молоді тією стартовою платформою, з якої починається шлях до успіху!

    

Категорія: ЦМБ і ГО "Добро" | Переглядів: 965 | Додав: lala | Теги: технологія, простору, відкритого, бібліотеці, Open Space Technology | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]