MENU
Головна » 2017 » Березень » 22 » Порядок здійснення державним виконавцем заходів щодо розшуку боржника
10:01
Порядок здійснення державним виконавцем заходів щодо розшуку боржника

              Порядок  розшуку  боржника  -  фізичної  особи  (далі  - Порядок)   визначає   загальні   засади   організації   діяльності територіальних  підрозділів  служби  громадянства,  імміграції  та реєстрації фізичних осіб (далі - підрозділ ГІРФО)  з  установлення місцеперебування  відповідачів у справах за позовами про стягнення аліментів або про відшкодування шкоди,  завданої каліцтвом,  іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, на підставі ухвали суду про їх розшук.
Цей Порядок розроблений відповідно  до  статей  78,  375 Цивільного  процесуального кодексу України,  статті 43 Закону України "Про виконавче провадження».
Розшук  громадянина-боржника  -  це комплекс розшукових заходів,  які  проводяться  з  метою встановлення місцеперебування боржника.

Так, у разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування чи місцезнаходження боржника, а також його місце роботи державний виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника.

Перед надсиланням до суду подання про розшук боржника державний виконавець здійснює заходи направлені на встановлення місцезнаходження боржника та його майна, а саме:

Отримує інформацію з ВРЕР щодо наявності зареєстрованого за боржником автомототранспорту;

Отримує інформаційні довідки з реєстрів прав власності на нерухоме майно, реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру іпотек;

Здійснює перевірку майнового стану боржника за його місцем мешканням, місцем реєстрації;

Отримує інформацію з Державної Податкової Служби України щодо наявності відкритих за боржником розрахункових рахунків в установах банку та джерел отримання доходів;

Отримує витяг з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців з метою отримання інформації про наявність зареєстрованої за боржником частки у статутному фонді підприємства;

Отримує інформацію з Управління земельних ресурсів щодо наявності зареєстрованої за боржником земельної ділянки;

Отримує інформацію від територіальних підрозділів державної міграційної служби України щодо місця реєстрації боржника;

Копії вказаних документів (запити, відповіді тощо) приєднуються до подання про розшук боржника.

Розшук боржника - фізичної особи здійснюють органи внутрішніх справ. Розшук оголошується відповідно за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання, перебування, місцезнаходженням боржника чи місцезнаходженням його майна, або за місцем проживання (місцезнаходженням) стягувача.

Після отримання ухвали суду про розшук боржника яка набрала чинності, державний виконавець копію цієї ухвали разом із супровідним листом направляє для виконання в органи внутрішніх.

Підрозділи ГІРФО здійснюють розшук:

     - відповідачів  у  справах  за  позовами  про  стягнення аліментів або про відшкодування шкоди,  завданої каліцтвом,  іншим ушкодженням  здоров'я або смертю фізичної особи,  місце перебування
яких невідоме.

     - боржників  за  виконавчими  документами  про стягнення аліментів або про відшкодування  шкоди,  заподіяної  каліцтвом  чи іншим ушкодженням здоров'я або у зв'язку з утратою годувальника, - у разі відсутності відомостей про місце проживання (перебування).

       Розшук  оголошується  відповідно  за  місцем   виконання рішення  або  за  останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або за місцем проживання (перебування) стягувача. Ухвалою суду визначається підрозділ внутрішніх справ, на який покладається розшук боржника.

Ст. державний виконавець                                                     Н.Р.Курган

Категорія: Новини від партнерів | Переглядів: 462 | Додав: Simply_Olya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]