MENU
Головна » 2012 » Квітень » 9 » Розвиток волонтерського руху міста Добропілля
11:40
Розвиток волонтерського руху міста Добропілля

«Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади»

Соціальний проект

«Розвиток волонтерського руху м. Добропілля у 2012 році»

Волонтери – це люди, які безкоштовно готові витратити свої сили і час на користь суспільства. Іноді волонтерів називають асистентами, лідерами, посередниками. Спільне, що їх поєднує, - добровільність. В основі волонтерського руху  лежить принцип: хочеш відчувати себе людиною – допоможи іншому.

Мета цього проекту – об'єднати разом молодих активних і небайдужих людей, підвищити ефективність реалізації молодіжної політики  в  місті, мотивація волонтерської діяльності, молодіжної політики, освоєння основних знань і навичок, а також розвиток соціальної активності.

Спроби організувати молодь разом для спільної роботи, відпочинку та навчання  були і раніше. Минулого року за ініціативи Добропільського центру молоді «ДОБРО», підтримки з боку місцевої влади та за участі Добропільської Центральної міської бібліотеки відбулись зустрічі з цікавими людьми.

В червні 2011 року в Центральній міській бібліотеці відбувся тренінг «Сталоуспішній фандрейзинг: Залучення ресурсів на виконання НУО своєї місії». Тренінг був організований Донецьким благодійним фондом «Доброта» спільно з громадською організацією «Добропільський центр молоді «ДОБРО» за підтримки програми UNITER. На тренінг були запрошені активні жителі міста, представники влади та бізнесу м. Добропілля та Добропільського району з метою активізувати і синхронізувати діяльність усіх верств суспільства: громади, влади та бізнесу.

У жовтні 2011 р. в Центральній міській бібліотеці пройшов майстер-клас на тему створення якісного та ефективного відео. Серед гостей були учні шкіл м. Добропілля та м. Краматорська, студенти, редактор газети, начальник відділу реклами, кореспондент і фотограф газети, бібліотекарі, а також Орос Володимир, який, власне, і організував цю потрібну і дуже корисну зустріч з молодими режисерами Лукашем Лакоми і Веронікою Глазуновою. Лукаш і Вероніка - дуже товариські, доброзичливі молоді люди - ділилися всіма своїми знаннями, вміннями, секретами і простим людським теплом. Лукаш та Вероніка свого часу навчалися в Державній академії драматургічного мистецтва в Санкт-Петербурзі, працювали в Німеччині на телебаченні, на радіо і в кіноіндустрії. Вероніка працювала на кіностудії «Ленфільм». Досвід у гостей, звичайно, величезний. Можете уявити, як багато потрібної інформації отримав кожен з присутніх на майстер-класі.

У листопаді 2011 р.  в Центральній міській бібліотеці м. Добропілля зробив свою чергову зупинку «Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини». Такий фестиваль приїхав у Добропілля на радість любителів кіно вперше. В читальному залі нашої бібліотеки молодь міста Добропілля мала змогу не тільки подивитися кращі фільми-переможці фестивалю Docudays UA талановитих авторів, але й обговорити побачене, висловити свою думку, виказати власне враження. Ми сподіваємось, що молодь нашого міста ще буде мати нагоду подивитися фільми Мандрівного фестивалю в нашій бібліотеці. Будемо чекати нових зустрічей! 

В листопаді 2011 також відбулося розчищення добровольцями місцевості, відведеної під притулок для тварин, на чолі з діячами громадських організацій «Добро» і «Вірність». Спільна і самовіддана робота об'єднала захисників бездомних тварин. Результатом цієї роботи стало відкриття притулку для тварин.

З початку 2012 року в місті Добропілля стартував соціальний проект «Розвиток волонтерського руху у м. Добропілля в 2012 році», спрямований на підвищення ефективності реалізації молодіжної політики в місті, а також на розвиток соціальної активності молоді. Авторами та ініціаторами виступили громадські організації «Добропільський центр молоді «ДОБРО», «Твій шанс », міський відділ у справах сім'ї та молоді, Центральна міська бібліотека.

Тепер у стінах бібліотеки кожної неділі збирається група молодих активістів міста, які готові вчитися реалізовувати свої проекти, обмінюватися ідеями і цікаво, а головне корисно проводити свій вільний час.

21 січня 2012 р. пройшла зустріч "Без галстукoff", де взяли участь волонтери і прості активісти зі всієї Європи. Навіть сильний холод не зміг завадити нам провести зустріч на вищому рівні.

Публічна бібліотека сьогодні - це інформаційний культурно-дозвіллєвий центр. Кращого місця для зустрічей з волонтерами важко відшукати. В рамках проекту від програми «Бібліоміст» в бібліотеці обладнані новою комп'ютерною технікою п'ять робочих місць з безкоштовним доступом до Інтернету. Завдяки цьому учасники зустрічей можуть спілкуватися з однодумцями з інших регіонів, обмінюватися досвідом, відслідковувати конкурси проектів, знайомитися з проектами інших організацій і реалізовувати свої, знайомитися з новими цікавими людьми, а також багато іншого. 

Наша спільна робота передбачає залучення широкого загалу до соціальних проблем нашого міста, з цією метою в соціальних мережах «Facebook»,«ВКонтакте» створено групу «Добропільський центр молоді« ДОБРО», до якої приєднались 152 особи.

За час роботи проекту ми маємо вже певні успіхи.

05.02.2012 року в Центральній міській бібліотеці було проведено Перший Тренінг в рамках проекту «Розвиток волонтерського руху на території м. Добропілля», в якому взяли участь учні шкіл міста та робоча молодь. Начальник відділу у справах сім'ї та молоді, Олексенко Анна, привітала всіх присутніх, та побажала успіху в реалізації проекту. Тренінг провів голова Молодіжної організації «Добро» Орос Володимир. Присутні малі змогу ознайомитись з такими поняттями як «волонтер», «волонтерській рух», «соціальний проект», а під час перерви на каву обговорювали важливість активізації молодіжного руху в м. Добропіллі.

Нагадуємо, що проект розроблено відділом у справах сім'ї та молоді Добропільської міської ради спільно з громадською молодіжною організацією «Добро» за фінансової підтримки Громадські Ініціативи України http://ngonetwork.org.ua з метою розвитку та популяризації волонтерського руху, як однієї з найбільш ефективних форм роботи з молоддю.

В березні 2012 на зустріч з молоддю до бібліотеки завітали секретар Добропільської міської ради Віктор Григорович Древаль, власник газети «ДнЛ» Гайдук Віктор Вікторович, начальник відділу у справах сім'ї та молоді  Анна Сергіївна Олексенко. Під час зустрічі Віктор Григорович ділився досвідом, відповідав на питання, розповідав про перевагу духовних багатств над матеріальними благами. В результаті для молоді була організована зустріч з настоятелем храму у селищі Новодонецьке отцем Володимиром.

Під час спілкування отець Володимир наголосив на важливість духовного розвитку, оскільки духовність визначає спрямованість усіх розумових, емоційно-чуттєвих, вольових якостей людини, її здатність до самоусвідомлення себе як особистості. На всі питання, що так турбували молодих людей, святий отець дав відповіді, щоразу закликаючи любити Господа та ближнього свого, адже тільки з любов’ю в серці можна творити благі справи. Також волонтери мали змогу дізнатися про історію церкви та побачити храм, що будується вже кілька років, та буде в точності нагадувати храм Воскресіння Христова в Форосі. Додому молодь поверталась зі світлими усмішками на обличчях, бо слова отця Володимира нікого не змогли залишити байдужими. Сподіваємось, що це не остання зустріч!

Співпраця з іншими громадськими організаціями «Твій шанс» та «Відродження», робота яких спрямована на профілактику негативних явищ в суспільстві, профілактику захворювань на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, сприяла залученню молоді до проведення акції «Разом проти туберкульозу».

Кожна зустріч для учасників волонтерського руху - нові можливості та досвід у навчанні, спілкуванні та реалізації своїх власних ідей та проектів.

Інформацію про роботу можна знайти на сайтах:

http://dobro.at.ua/ - сайт громадської організації «Добропільський молодіжний центр «ДОБРО»

http://dobro-biblio.ucoz.ru/ - сайт Добропільської  Центральної міської бібліотеки

http://www.dobrepole.com.ua/ - городской сайт «Жизнь добропольского края»

http://dnl.dn.ua/ - сайт газети «Доброполье на ладонях»

Завдяки діяльності нашої громадської організації було згуртовано творчу молодь, яка вже провела декілька свят, День закоханих та Восьме березня http://radadobropillya.org/ua/news/48http://radadobropillya.org/ua/news/70 .

Зараз тут є сучасний тренінг-центр, де ми спільними зусиллями проводимо проект «Школа Волонтерів» http://radadobropillya.org/ua/news/46  та зустрічі молоді з владою міста http://radadobropillya.org/ua/news/60

Для втілення всіх ідей в життя треба лише мріяти, і для цього ми розробили конкурс ідей «Місто моєї мрії» http://radadobropillya.org/ua/news/32, вже почали гуртуватися активні члени громади, а за допомогою нових знань я зможу пришвидшити цей процес.

Але ми не тільки мріємо, але й діємо! Найближчим часом запускаємо амбіційний проект http://www.civicua.org/news/view.html?q=1802872

  1. Організація та участь у тренінгу «Сталоуспішний фандрейзинг: залучення ресурсів на виконання НУО своєї місії  (ДМБФ «ДОБРОТА», Добропілля http://bit.ly/jgPQRj) - 06.2011
  2. Організація фестивалю творчих колективів малих шахтарських міст Донбасу ТЕРИКОНФЕСТ в рамках проекту DJUICE ГРАНТИ (ГО «ДЦМ «ДОБРО»,Добропілля http://bit.ly/qEaWwLhttp://bit.ly/qaTaqA) – 06.2011
  3. Перемога у конкурсі  МФ «Відродження» "Культурницькі, соціальні й освітні інновації в місцевих громадах Донеччини” (http://bit.ly/mUw0Dt) – 07.2011
  4. Проведення ІІ дня фестивалю творчих колективів «ТЕРИКОНФЕСТ» - 08.2011
  5. Проведення майстер-класу зі створення ефективного відео за участю знімальної групи з Німеччини (Центральна міська бібліотека, Добропілля http://bit.ly/pbjcHl) – 10.2011
  6. Проведення рок-концерту за участю шести груп (Палац Природи, Добропілля http://bit.ly/uKHu6r ) - 10.2011
  7. Початок будівництва притулку для тварин (ГО «Вірність», ГО «ДЦМ «ДОБРО», Добропілля http://bit.ly/sEhZ2i) – 11.2011
  8. Організація та проведення Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у місті Добропілля (Міська бібліотека, Добропілля http://bit.ly/tuZtVy ) - 11.2011
  9. Запуск проекту «Місто моєї мрії» http://radadobropillya.org/ua/news/32 в який входить «Школа Волонтерів» http://radadobropillya.org/ua/news/46 - 12.2011

 Завідуюча відділом обслуговування ЦМБ

Козачук Ірина Олександрівна,

голова громадської організації 

«Добропільський центр молоді «Добро»

Володимир Орос


 

Категорія: ЦМБ і ГО "Добро" | Переглядів: 1221 | Додав: lala | Теги: Рух, Добро, Партнерство, Молодіжний, співпраця, громадська організація, волонтерство, бібліотеці | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 4
1 Ирина   [Матеріал]
На счет авторства готова поспорить.

2 Лариса   [Матеріал]
Прошу прощения, главного автора забыла написать. Ошибку исправила.

3 Володимир Любивий   [Матеріал]
Молодці, добропільчани! Так тримати і далі іти! Аж до мети!

4 Vlados   [Матеріал]
Презентация от выпускников школы:) http://prezi.com/erucrqtgpclt/presentation/

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]