MENU
Головна » 2015 » Листопад » 24 » Соціальні проблеми інвалідів по зору і шляхи їх вирішення
16:38
Соціальні проблеми інвалідів по зору і шляхи їх вирішення

День 3 грудня недарма внесено до календаря пам`ятних дат, адже за рішенням ООН цей день проголошено Міжнародним днем інвалідів. Це – день сильних, цілеспрямованих людей, які розуміють цінність життя, дорожать його кожною хвилиною.

Люди з вадами зору – особливі, а їхні потреби навіть серед людей з обмеженими можливостями є пріоритетними.

 

 

24 листопада у стінах Добропільської Центральної міської бібліотеки пройшла зустріч членів міськрайонної організації Товариства сліпих України з представниками владних структур, відповідальних за задоволення потреб цієї категорії добропільців, під назвою «Соціальні проблеми інвалідів по зору і шляхи їх вирішення». Поспілкуватися із незрячими прийшли заступник Добропільського міського голови Олексій Анатолійович Галицький, начальник управління соціального захисту населення Ірина Володимирівна Ширина, заступник головного лікаря Тетяна Іванівна Шарапа, начальник відділу культури і туризму Людмила Миколаївна Білоус, голова Красноармійської організації Товариства сліпих Станіслав Михайлович Міхін, заступник голови Добропільської міської організації ветеранів Ірина Іванівна Калініна.

 

 

 

 

Звітуючи про роботу організації в Добропіллі, її голова Валерій Євгенович Дзюба відзначив тривалу і плідну співпрацю із закладами культури, особливо Центральною міською бібліотекою, музичною школою №1. Він зауважив, що на сьогодні осередок Товариства сліпих у Добропіллі складається із 25 осіб, і організація підтримує зв`язок із кожним, намагаючись по мірі сил і можливостей надавати допомогу і підтримку. Комфортні умови для задоволення культурних потреб інвалідів по зору створені у міській бібліотеці, де організовано тифлокуточок для прослуховування книг, а також сформовано аудіофонд з понад 1600 екземплярів видань, є можливість доступу до спеціалізованих сайтів для незрячих. До душі аудиторії прийшлася інформація про виділення з міського  бюджету матеріальної допомоги цій категорії населення, про що повідомив О.А.Галицький.

Начальник управління соціального захисту населення І.В.Ширина запросила присутніх не зволікати і найближчим часом звернутися за оформленням житлової субсидії, адже пенсії цієї групи інвалідів дуже незначні, і субсидія суттєво полегшить сплату комунальних платежів.

 

 

 

 

Чимало питань було адресовано Т.І.Шарапі, особливо щодо проходження МСЕК та видачі безкоштовних ліків.

Пропозиція про дружню підтримку і взаємовигідну співпрацю була висунута І. І. Калініною, адже проблеми інвалідів по зору і людей похилого віку споріднені, а вирішити їх легше, працюючи разом.

 

 

 

 

 

 

 

Нарешті, коли всі питання порядку денного було вичерпано, на учасників зустрічі чекав приємний сюрприз – міні-концерт вихованців ДМШ №1 на чолі з керівниками С.В.Каширською, П.І.Хоружий та Л.Є.Хоружий.

І справді, яким би складним, сповненим проблем не було б життя цих людей, дуже важливо вміти знаходити в ньому місце для позитиву, оптимізму, світлих вражень і дружніх зустрічей. А бібліотека радо в цьому допоможе.

Категорія: ЦМБ і УТОС | Переглядів: 651 | Додав: Aniram | Теги: зустріч, Міжнародний день інвалідів, з вадами зору, УТОС, бібліотека, влада | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]