MENU
Головна » 2017 » Червень » 22 » Видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану
08:14
Видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану

Видача документів про державну реєстрацію актів цивільного стану забезпечує офіційне визнання та підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті та сприяє належній реалізації законних прав та інтересів фізичної особи.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» про факт державної реєстрації акту цивільного стану органами державної реєстрації актів цивільного стану видається відповідне свідоцтво. Зразки та описи бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 № 1025 «Про затвердження зразків актових записів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану».

Видача свідоцтв про народження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть здійснюється на підставі складеного актового запису цивільного стану у повній відповідності до нього.

Декретом Кабінету Міністрів України від 30.04.1993 № 43-93 «Про державне мито» визначено, що за державну реєстрацію актів цивільного стану справляється державне мито у розмірі:

  • за державну реєстрацію шлюбу - 0,05 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (0,85 грн.);
  • за державну реєстрацію розірвання шлюбу:
    • за взаємною згодою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей – 0,5 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (8 грн. 50 коп.),
    • з особами, визнаними в установленому порядку безвісно відсутніми або недієздатними – 0,03 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (0,51 грн.);
  • за державну реєстрацію зміни імені – 0,3 неоподаткованого мінімуму доходів громадян ( 5 грн. 10 коп.), за державну реєстрацію зміни імені – 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( 51 грн.).
  • за повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану - 0,03 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (0,51 грн.);
  • за видачу свідоцтв, що видаються у зв’язку зі зміною і поновленням актових записів цивільного стану - 0,02 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (0,34 грн.).

Державна реєстрація народження та смерті провадиться безоплатно.

Вищенаведеним Законом передбачено повторну видачу відділами державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичними представництвами і консульськими установами свідоцтв у випадках, коли оригінал свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану вкрадено, загублено, пошкоджено чи знищено, а також у разі внесення змін до актового запису чи його поновлення.

Повторно свідоцтво видається на підставі актового запису цивільного стану за заявою особи, щодо якої складено запис, батькам, усиновлювачам, опікунам, піклувальникам, представникам закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування. Свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану видається представникам зазначених установ за довіреністю установич та при пред'ялвенні документів, що посвідчують їх особу.

Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини.

Свідоцтво про смерть повторно видається другому з подружжя, а також дітям, у тому числі й усиновленим, та їх законним представникам, близьким родичам померлого (братам і сестрам, онукам, діду і бабі як з боку батька, так і з боку матері), особі, яка є спадкоємцем за законом або заповітом, представникові органу опіки та піклування у разі виконання ним повноважень з опіки та піклування стосовно осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва.

Свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану можуть повторно видаватися представнику особи, яка має право на повторне отримання свідоцтва про державну реєстраціюакту цивільного стану, у разі документального підтвердження його повноважень, що передбачено Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24.12.2010 № 3307/5), зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за № 719/4940.

Особі, позбавленій батьківських прав, свідоцтва про народження дітей повторно не видаються.

Після припинення шлюбу внаслідок його розірвання свідоцтва про шлюб повторно не видаються. У таких випадках на письмове прохання заявників відділ державної реєстрації актів цивільного стану видає витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища.

 

Начальник Добропільського міського

відділу державної реєстрації актів

цивільного стану Головного

територіального управління

юстиції у Донецькій області                                                                     О.М.Єсіна

Переглядів: 316 | Додав: maryshyak | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]