MENU
Головна » 2016 » Грудень » 22 » Інформує відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області
09:01
Інформує відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області

З 5 жовтня 2016 року набрав чинності новий Закону України «Про виконавче провадження». В зв’язку із цим, ефективність виконавчого провадження повинна підвищитися, а відповідальність боржників – посилитися. Наскільки саме - покаже практика. Поки що можна відзначити, що внесена низка важливих змін у процес виконавчого провадження.

         Актуальним на сьогодні залишилось питання про стягнення аліментів.

         Багато жінок (інших осіб), отримавши рішення суду про стягнення аліментів та звернувшись до виконавчої служби для примусового виконання рішення суду, зіштовхуються з такою ситуацією, коли платник аліментів не сплачує їх.  Найчастіше батьки не отримують присуджені аліменти на утримання дитини з причини недбалого ставлення до своїх батьківських обов’язків боржника.   Також може статись ситуація, коли платник аліментів ніде не працює. В цьому випадку, заборгованість по аліментам розраховується державним виконавцем, в провадженні якого перебуває виконавче провадження та розраховується виходячи із середньомісячної заробітної плати в місцевості, де проживає боржник, за даними Головного управління статистики.    В разі затримки з виплати аліментів стягувачу необхідно самому цікавитись ходом виконання відповідного рішення суду, звернувшись до державної виконавчої служби.

         Згідно п.9 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності заборгованості із сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за три місяці, виконавець роз’яснює стягувану право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

         Кримінальна відповідальність у разі злісного ухилення від сплати, встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей, а також за злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, передбачена ст. 164 Кримінального кодексу України. 

Стаття 164 Кримінального кодексу України. 

Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей

1. Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, -карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років";

2. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, - карається громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років.

   Наслідки для засудженого за ухилення від сплати аліментів:

-         відбування покарання;

-         наявність судимості та всі випливаючи з цього наслідки;

-         можливість позбавлення батьківських прав.

     Нагадаємо, що батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх, а в ряді випадків і повнолітніх дітей. Кримінальна відповідальність за вчинення вищевказаної категорії правопорушень поширюється і на випадки ухилення працездатними дітьми від утримання своїх непрацездатних батьків, особливості застосування цієї відповідальності ми розглянемо в наступній статті.

Добропільський міськрайонний ВДВС ГТУЮ у Донецькій області
Проценко Ксенія Дмитрівна
Державний виконавець відділу Державної виконавчої служби

Головного територіального управління юстиції у Донецькій області
(06277) 2-89-17

Категорія: Новини від партнерів | Переглядів: 367 | Додав: Simply_Olya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]