MENU

Події в бібліотеці-філії № 3 у вересні 2013 року.

Усе в житті починається з дитинства.  Саме з цього віку дитина вперше  поринає в чудовий світ казки, пісні, вірші. І, мабуть тоді закладаються  основи любові до книги, яка в майбутньому стане для них безцінним багатством, скарбом.  І ставиться до неї потрібно в любов’ю і дбайливістю. Втрату зв’язку із книгою в ранньому віці неможливо компенсувати в майбутньому. Книжки, прочитані в дитинстві,  запам’ятовуються на все життя, впливають на подальший розвиток,  на світосприймання, виробляють певні норми поведінки. Ось чому на початку року бібліотекарі разом з вчителями  організовують  дитяче читання, спрямовують  його так, щоб дитина не розгубилася у книжковому морі, щоб до її рук потрапляли найнеобхідніші твори, а спілкування з ними стало звичним, щоденним і приємним заняттям. 

Перше знайомство дитини з книгою у школі починається з уроку, коли вона бере до рук свою першу книгу, а з бібліотекою вона знайомиться, коли переступає її поріг. Це знайомство відбувається під час екскурсії. Ще перебуваючи в дитячому садочку, майбутні першокласники приходять до нас, як правило, це групова екскурсія. Так 13 вересня в бібліотеці-філії № 3 пройшов урок-екскурсія з учнями 2 кл. ЗОШ № 17 (класний керівник Крот О. В.)  «Книга – дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак». Також бібліотекарі провели усне анкетування для школярів з метою виявлення їх  уподобань.                            

До Дня визволення Донбасу від фашистських  загарбників 22 вересня в читальному залі була підготована книжна виставка та огляд літератури «Сповідь солдатських сердець». Були присутні  члени  Ради Ветеранів нашого селища під керівництвом  Смірнової О.П. В останній час зростає зацікавленість серед читачів нашої бібліотеки сторінками історії краю, культури,  його талановитими  людьми, нашими земляками, тому 8 вересня в читальному залі пройшов поетичний вернісаж присвячений творчості письменників Донбасу  «Перлини слова». На виставці були представлені книги Пеунова та В. Стуса, читачів також зацікавили журнал «Летопись Донбасу» та журнал «Отражение».

5 вересня на абонементі пройшла виставка-застереження  для юнацтва « Аби діти не палили» та виставка для дітей «Подорож Гулівера».  Прищеплювати навички користування науково-популярною літературою досить важко. Над цією проблемою слід працювати всім: і бібліотекарям,  і вчителям-предметникам: завдання з будь-якого предмету можна готувати так, щоб учні самостійно зверталися до довідників та енциклопедичної літератури. Читачі мають усвідомити, що слід використовувати тільки важливу необхідну інформацію, яка дійсно буде корисна та потрібна.

20 вересня в ЗОШ № 16  на базі 10 кл.  (керівник Сідлецька  І.А.) пройшов бібліотечно-бібліографічний урок «Книга та її роль у розвитку  людського суспільства  в духовному відродженні  нації».  

Додано 15.10.2013.

Книжкове літо, або Всі шляхи ведуть в бібліотеку!

Літо для школярів - пора, коли можна відкласти підручники та портфелі та досхочу набігатися. Але без кращого друга - книги - і канікули нудні. Бібліотека не порожня. Дітлахи приходять сюди із задоволенням і знаходять тут багато різних цікавих справ і занять.   

"Літо, книга, я - друзі!" - такий девіз програми літніх читань нашої бібліотеки. Кожне літо в бібліотеці-філії № 3 бібліотеки сімейного читання - подія! Заглядають сюди непосидючі юні читачі, щоб дізнатися, куди ж цього разу приведуть їх літературні шляхи-доріжки, в яку таку непізнану країну, в казку, до яких дивовижних зустрічей. І очікування не марні. У бібліотеці працює програма літнього читання «Влітку ніколи сумувати, будемо книги ми читати». Весело і дружно відзначили День захисту дітей у бібліотеці-філії № 3. Бібліотекарі провели для своїх маленьких мешканців ігрову програму під назвою «Дитинство - це фарби веселок».

У читальному залі бібліотеки, прикрашеному квітами, читачі зробили «подорож» у казковий світ «Вікторина ЗаГаДкоВа». За участь у вікторинах, дітлахи отримували «красиві і смачні призи». Перемагала у вікторині, як завжди, дружба.

Дітлахів очікували й інші не менш цікаві заходи: екологічна гра-подорож «Хай квітує наша Земля», краєзнавча година «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього», відео презентація «Улюблені книги на екрані», віртуальна подорож по рідному Донецькому краю «Туристичними шляхами »

Протягом літа бібліотекарі допомагали юним читачам нашої бібліотеки з користю заповнити вільний час: дізнатися щось нове, невідоме, проявити творчу уяву. Для них у бібліотеці проводилися огляди та обговорення книг, бесіди, літературні ігри та конкурси, книжкові виставки серії : «Казка + пригода = читаю з насолодою», «Шерлок Холмс», «Гаррі Потер», «Незнайко», «Дівчинка з землі» (за тв. К. Буличова), «Подорожі Гуллівера».

Літом в бібліотеці проходив конкурс «Дитяче книжкове журі», де юні читачі  змагалися на кращу прочитану  книжку.

Бібліотечна програма «Влітку ніколи сумувати, будемо книги ми читати» включає в себе залучення дітей до бібліотеки, організацію їх літнього дозвілля через гру і книгу, тісне спілкування маленького читача з бібліотекарем.

  

  

Зав. бібліотекою-філією № 3

Яскель І.В.