MENU
Головна » Файли » ПДГ

Бібліотека і влада
17.03.2017, 15:39

З 2012 року в Центральній міській бібліотеці (м. Добропілля) та бібліотеці-філії № 1 (м. Добропілля) діють Пункти доступу громадян (ПДГ) до офіційної інформації органів влади. Мережа ПДГ започаткована Українською бібліотечною асоціацією у червні 2009 року в рамках ґранту Програми сприяння Парламенту України.

Пункти Доступу Громадян – це інформаційні Центри, відкриті у бібліотеках України, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.

В рамках дії ПДГ в бібліотеках на огляд користувачам представлені ресурси які розкривають аспекти законодавчого процесу, розробки місцевих і регіональних  програм розвитку, участь громади у законодавчому процесі,  основи місцевого самоврядування. Громадяни мають можливість отримувати необхідну урядову інформацію як у друкованому, так і в електронному вигляді. Пункти включають в себе спеціальне обладнане комп'ютерне місце з вільним входом до Інтернет, тематичну виставку з друкованими та аудіовізуальними виданнями. Виставки містять декілька розділів, а найбільш актуальна інформація формується у конволюти: «Декомунізація в Україні», «До уваги ВПО», «Засади Е-урядування», «На допомогу захисникам Батьківщини», «Учасникам АТО».

Бібліотекарі консультують і допомагають користувачам у формуванні навиків роботи з мережевими ресурсами державних та місцевих органів влади та управління, забезпечують доступ до сайтів органів місцевого самоврядування, законодавчої, виконавчої та судової гілок влади. Кожен відвідувач має можливість познайомитися зі змістом потрібного Закону чи постанови, одержати інформацію про діяльність державних установ, політичних партій, громадських організацій, отримати консультації з питань життєдіяльності міста в інтерактивному режимі, вирішити життєво необхідні питання безпосередньо в бібліотеці.

В зв'язку із складною соціально-політичною ситуацією в країні, в бібліотеках користується неабияким попитом послуга допомоги оформлення електронної перепустки в зону АТО.

Згідно рекомендацій Управління культури і туризму Донецької ОДА в роботу Пунктів добавлено розділи, які висвітлюють діяльність Донецької обласної державної  адміністрації.

Категорія: ПДГ | Додав: Simply_Olya
Переглядів: 455 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]