MENU
Головна » Файли » Виставки

Іконопис: український вимір
18.09.2016, 09:26

Вважається, що іконопис в Київській Русі зародився після хрещення країни князем Володимиром у 988 році. Тому історія українського іконописного мистецтва нараховує вже понад 1000 років і представляє чималий інтерес для читаючої публіки. Відповідаючи на виклики сьогодення, відділ обслуговування ЦМБ презентує книжкову виставку-презентацію «Іконопис: український вимір».

Композиція виставки складається з видань, представлених у розділах «Ікона – символ небесної краси» та «Обереги людського духу». Цікаво, що перші християни уникали зображень Бога і його ангелів. Перші зображення на іконах мали символічний характер. Школи іконопису організовувалися найчастіше при монастирях. У монастирі ченця ніхто не відволікав від роботи, й іконописець міг створити шедевр.  Люди вірили, що ікони зцілюють від недугів, допомагають в життєвих справах, на відміну від мозаїки або фресок, які носили більше декоративну роль.

Сьогодні найдавнішими збереженими іконами вважаються Холмську і Володимирську ікони Божої Матері. А серед найвідоміших особливо виділяється ім'я Алімпія (або Аліпія), ієромонаха Київського Печерського монастиря. Про ці та інші цікаві факти зможуть дізнатися всі відвідувачі нашої бібліотеки. Запрошуємо завітати!

Категорія: Виставки | Додав: Simply_Olya | Теги: Духовність, іконопис
Переглядів: 523 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]