MENU
Головна » Файли » Виставки

«Лютневий сніг весною пахне»
14.02.2016, 17:20

15 лютого весь православний світ відзначає один з найбільш значних празників у церковному календарі – Стрітення. Це – свято сорокового дня від народження Ісуса Христа, день принесення Святою Дівою Марією сина до Єрусалимського Храму.

До цього православного свята у читальному залі Добропільської ЦМБ увазі відвідувачів підготовлено книжкову народознавчу виставку «Лютневий сніг весною пахне», яка містить три розділи.

Перший з них має назву «Віра зцілить ваші душі», в ньому експонується література, що дозволить повніше ознайомитися з християнським підґрунтям Стрітення, що містить інформацію про духовне підґрунтя свята.

Розділ «Земля споконвічних святинь» ознайомить вас з традиціями іконопису в Україні, зокрема з роботами українських майстрів, присвяченими події принесення малюка Іісуса Христа до Єрусалимського храму.

Найповніше представлено третій розділ – «Глибина народних звичаїв». У народі Стрітення здавна символізує зустріч зими з весною. З цим святом пов’язано багато прикмет, за якими можна буде судити про хід цілого року. Для віруючих обов’язковим у цей день є похід до церкви за свічкою-оберегом і свяченою водою. Свічка весь рік буде оберегом дому від вогню і блискавки, а вода буде мати цілющі властивості.

Ще однією особливістю свята було ворожіння. Напередодні свята на ніч ставили на поріг тарілочку з зерном, і якщо вранці на ньому з’являлася роса, то рік буде врожайний і багатий.

 

 

 

 

Запрошуємо Вас на виставку!

Категорія: Виставки | Додав: Aniram | Теги: християнське підґрунтя, виставка, звичаї, Дати, стрітення, 15 лютого, іконопис, траиції
Переглядів: 644 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]