MENU
Головна » Файли » Виставки

«Праведник світу»
17.07.2015, 12:25

29 липня в Україні відзначатимуть знаменний ювілей – 150 річчя Митрополита Андре́я Шепти́цького - графа, єпископа Української греко-католицької церкви. З 17 січня 1901 до смерті — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви. Андрей Шептицький належав до знатного галицького роду Шептицьких. За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму. Єдиний у світі глава Церкви, який відкрито засудив злочини Гітлера проти людства. Помер 1 листопада 1944 року, похований у соборі Святого Юра у Львові.

Ми запрошуємо всіх, хто цікавиться історією України, відвідати книжкову виставку, оформлену до цього ювілею, у читальному залі Добропільської центральної міської бібліотеки і дізнатися більше про життєвий шлях цієї величної особистості.


Категорія: Виставки | Додав: Aniram | Теги: митрополит, 150 річчя, Митрополит Галицький, 29 липня, ювілей, адрей шептицький, єпископ Української греко-католицьк, Архієпископ Львівський
Переглядів: 590 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]