MENU
Головна » Файли » Виставки

«Сходження духовності»
25.04.2019, 14:47

 Запрошуємо усіх до Центральної міської бібліотеки м. Добропілля відвідати книжково-ілюстративну виставку «Сходження духовності», яка присвячена одному з найбільших і найсвітліших релігійних свят – Христового Воскресіння.

Споконвіку Великдень вважається чи не найбільшим святом. Воно пов'язане із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Документи, представлені у розділах виставки «Свято Пасхи йде до хати», «Традиції Великодня» розповідають про походження свята та народні традиції, особливості відзначення Великодня в Україні.

Великодні свята у кожній українській родині вважалися найвеселішими і найрадіснішими весняними урочистостями. Тому готувались до них з великою старанністю і чекали їх з трепетом. «Колекція писанок» – розділ, який розкриває різноманітність українських писанок, висвітлює як забуті техніки створення маленького дива народного мистецтва, так і нові. Адже яйце побутує в Україні з давніх-давен та символізує зародження нового життя. У Християнстві яєчко є символом Христового Воскресіння.

Завершує виставку розділ «Благословення сходить з небес». Довгоочікуваний день Воскресіння Христового є для нас невичерпним джерелом життя і радості. Ця радість переповнює небо, землю, глибинні стихії, а також наші серця. Український народ, споконвіку шанобливо, з безмірною любов’ю готується до приходу весни, наповнюючи час Великого Посту та Пасхальний період особливою турботою про оновлення власної душі, а також окрасу родинної оселі, предметів побуту, святкового столу, різноманітних атрибутів, що супроводжують і підкреслюють значущість Великодня.

 

Радість з неба ся являє,

Паска красна день вітає,

Радуйтеся щиро нині –

Бог дав радість всій родині,

Бог дав радість нам з небес,

Христос Воскрес!

Христос Воскрес!

Категорія: Виставки | Додав: abibliograf
Переглядів: 113 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]