MENU
Головна » Файли » Виставки

«Світле свято нашого народу»
10.10.2016, 10:31

День захисника́ Украї́ни —державне свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

Готуючись до цієї знаменної дати, Добропільська Центральна міська бібліотека представила увазі своїх відвідувачів виставку-світлицю «Світле свято нашого народу», яка об`єднує в собі три компоненти: релігійний, козацький і військовий.

Перший розділ називається «Під Покровою Богородиці».  Цариця Небесна, Заступниця, Небесна Воєвода, непереможна Перемога – ці поширені у православній християнській літературі імена Пресвятої Богородиці підкреслюють ту з її якостей, що найбільше прийшлася до душі нашому народу, а саме – її покровительство та заступництво всього християнського люду від ворогів видимих та невидимих.

14 жовтня козаки святкували свято Покрови Пресвятої Богородиці. Це був великий козацький день. Саме тоді відбувалася велика Генеральна січова Рада. На ній вирішували найважливіші, стратегічні питання козацького життя. Цей день історії запам’ятався всьому українському народу як найголовніше свято всіх людей, котрі відносять себе до козацького роду. Тому наступний розділ нашої виставки має назву «Про життя козацьке славне» і в ньому представлена література з історії, традицій та звитяг українського козацтва.

            «В багатому на подвиги літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Я наголошую, Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої!»

— Петро Порошенко, Президент України.

Такою датою, обраною Українським інститутом національної пам`яті, і стало 14 жовтня, дата, обумовлена історично. «Відважний щит України» - розділ, присвячений історії становлення, розвитку і сьогодення Українських Збройних Сил.

Чекаємо вас у бібліотеці!

Категорія: Виставки | Додав: Simply_Olya | Теги: українського, День захисника України, Свято Покрова Пресвятої Богородиці, козацтва, день
Переглядів: 500 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]