MENU
Головна » Файли » Виставки

«Зимонько, прощавай, весну красну зустрічай!»
14.02.2017, 16:06

Одне з найбільших свят лютого – Стрітення, яке відзначають 15 лютого у пам'ять про те, як Діва Марія принесла до Єрусалимського храму Ісуса Христа на 40-й день після Його народження для посвячення Богові.

З нагоди свята до вашої уваги в читальному залі  Добропільської центральної міської бібліотеки представлена  виставка – огляд «Зимонько, прощавай, весну красну зустрічай!». В запропонованих книжках можна ознайомитися з іншими назвами свята Стрітення, які звичаї були у наших пращурів, як вони відзначали це свято і як з поколінь в покоління передаються духовні здобутки. Стрітення в нашому краї, як і по всій Україні - не лише церковне свято. У цей день, за народним повір’ям, зима зустрічається з весною. Із Стрітенням пов’язано багато різних повір’їв та прикмет, відображених у народних прислів’ях, з якими також можна ознайомитися на полицях виставки. Стрітення – це останнє свято зимового циклу. Відзначивши народним гулянням свято Стрітення, селяни починали готуватися до весни. У своїх легендах і казках український народ створив світлий образ Весни-дівчини.

Шановні читачі, для вас підібрана література яка ознайомить з поетичними обрядами в повсякденному побуті наших пращурів, пов'язані із зустріччю весни.

Стрітення - це символ початку нового життя, світла і благополуччя.

Категорія: Виставки | Додав: Simply_Olya
Переглядів: 397 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]