MENU
Головна » Файли » Виставки

«Зустрічай, Україно, свято волі!»
20.01.2016, 15:43

Патріотичний напрямок є одним з провідних у роботі Центральної міської бібліотеки. У наш нелегкий для українського народу час особливої ваги і важливості набуває святкування Дня Соборності в Україні, дня єдності і неподільності України, що відзначається 22 січня.

Саме в цей день у Києві, у1919 році, відбулося проголошення Акту Злуки між двома українськими республіками, що постали на руїнах Російської (УНР) та Австро-Угорської (ЗУНР) імперій:

«…Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу».

І хоча повноцінного єднання українських земель тоді, на жаль, не відбулося, та ця подія засвідчила: українці — окремий народ, який, хоч і був довгі роки розділеним, не змішався з іншими, не втратив свого самоусвідомлення. І ось — має нарешті свою державу.

На виставці «Зустрічай, Україно, свято волі!» представлені видання, що ілюструють історичний шлях України до єднання, розповідають про видатних діячів національно-визвольного руху, їхній внесок у становлення у становлення національної ідеї. Виставка викликала зацікавлення, переважно, у дорослих відвідувачі, які цікавляться історією нашої країни.

 

Категорія: Виставки | Додав: Aniram | Теги: Соборність, виставка, акт злуки, бібліотеці, 22 січня 1919, свято волі, єднання українських земель
Переглядів: 554 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]