MENU
Головна » Статті » Бібліотекарям » Різне

Відкриття проекту «Спротив геноциду»

 

З листопада 2015 року в Україні стартував масштабний проект Українського інституту національної пам`яті «Спротив геноциду», в рамках якого виготовлено фото-документальні стенди для всіх регіонів. Сьогодні дано старт цьому проекту в Добропіллі, прийнявши естафету від Дружківки.   

6 червня в приміщенні БК ш-ти «Добропільська» відбулося офіційне відкриття виставки «Спротив геноциду». Виставку організовано відділом культури і туризму в співпраці з відділом освіти та оргвідділом Добропільської міської ради. Відкриття проекту відбулося за участі першого заступника міського голови Кормільцева О.В. та представників відділів виконкому. На виставку завітали також учні старших класів та педагоги шкіл великого Добропілля. Всім присутнім працівники Центральної міської бібліотеки розповіли про проект "Супротив геноциду"

Багатовікова історія українського народу мала не одну трагічну сторінку. У 1933 р. був в Україні великий голод. Не було тоді ні війни, ні потопу. А була тільки зла воля одних людей проти інших. Українські селянські повстання 1930-1932 років поставили під загрозу реалізацію планів Сталіна. Українці активно чинили опір існуючому режиму. Тому диктатор завдав страшного удару у відповідь, яким став штучно організований голод. Історію цих повстань сьогодні представлено в залі БК ш-ти «Добропільська» на виставці «Спротив геноциду», яка буде демонструватися до 12 червня 2016.

Виставка створена Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32-33 років в Україні.

Шановні добропільці! Нам з вами випала нагода ознайомитися з  історичними документами, які свідчать про терор голодом і раніше ніколи не оприлюднювались. Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави, на власній землі!

Категорія: Різне | Додав: Simply_Olya (06.06.2016)
Переглядів: 510 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]