MENU
Головна » Статті » Право на право

Декларація про державний суверенітет України та її історичне значення

16 липня виповнюється 26 років з дня прийняття 1990 року Верховною Радою Української РСР ХІІ-го скликання (Верховна Рада України І-го скликання) важливого політичного і правового акту – Декларації про державний суверенітет України. Відтоді в літописі нашої держави розпочалася нова сторінка, новий відлік часу – епоха утвердження України як самостійної та незалежної країни.

У преамбулі та в десяти розділах Декларації про державний суверенітет України визначено верховенство, неподільність, повноту та самостійність влади республіки на її території. У документі зазначено, що Україна як суверенна національна держава розвивається в існуючих кордонах на основі здійснення українською нацією свого невід’ємного права на самовизначення; що громадяни всіх національностей становлять народ України, який є єдиним джерелом   державної   влади   в   республіці;   що   від   імені всього   народу  може   виступати   виключно   Верховна  Рада України.

Документ став важливим кроком українського народу на шляху до самостійного політичного та економічного розвитку. Відтоді зовнішня політика держави розвивалася логічно, послідовно і наступально. Декларація про суверенітет стала не лише основою для подальшої розробки концепції зовнішньої політики молодої Української держави, а й визначила її принципові засади. Роль та значення Декларації ще не в повній мірі оцінені для будівництва в Україні незалежної правової держави, установлення конституціоналізму на демократичних засадах, розвитку та вдосконалення місцевого самоврядування. Нині ж важливо активніше використовувати її потенціал для формування в Україні демократичного конституційного ладу, державного та правового будівництва.

Добропільська Центральна міська бібліотека готова надати своїм відвідувачам максимально розгорнуту інформацію по цій темі і запрошує скористатися її ресурсами для розширення знань щодо історії державотворення в Україні.

Категорія: Право на право | Додав: maryshyak (14.07.2016)
Переглядів: 591 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]