MENU
Головна » Статті » Донбас » Література

Станіславу Жуковському - 75!

СТАНІСЛАВ ЖУКОВСЬКИЙ

Жуковський Станіслав Віталійович народився 18 липня 1938 р. в місті Севастополі Кримської Автономної Республіки. Середню освіту здобув на Кіровоградщині в селі Рівному. Після школи їде на Донбас і вступає до професійного технічного училища, набуває спеціальності помічника машиніста паровоза, починає писати вірші. Після закінчення навчання відбуває строкову службу на Балтійському та Північному флотах.

По закінченні служби повертається на Донеччину, працює помічником і машиністом паровоза на Єнакіївському металургійному заводі. Згодом переходить на журналістську роботу, навчаючись заочно на факультеті журналістики Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. У різні роки працював у періодичних виданнях Єнакієвого та Донецька.

3 1974 по 1982 р. обіймав посаду редактора і старшого редактора суспільно-політичної літератури видавництва «Донбас».

Довгий час працював в апараті Донецької організації НСПУ відповідальним секретарем. В травні 2001 року обраний головою письменницької організації.

Станіслав Жуковський — автор поетичних збірок «Прагнення краси» (1977), «На перехрестях долі» (1980), «Вітер часу» (1983), «Колія» (1986), «Заповідний степ» (1988), «Освідчення в любові» (1991), «Сонцецвіт» (1998), збірки вибраних поезій «Межа» (2003) та збірки пісень (у співавторстві) «Калинова вода» (1997).

У поетичному доробку Станіслава Жуковського багато творів різноманітної тематики. Це — проблеми нашого складного сьогодення, любові до рідної землі і природи, інтимні поезії, пісні, переклади з російської, білоруської і грецької мов.

Поет нагороджений державними відзнаками. Він — лауреат літературної премії обласного фонду культури ім. В. Сосюри та обласної премії ім. Г. Кривди.

Член Національної Спілки письменників України з 1981 р.

Джерело: Письменники Донеччини : довідник / упорядник І.О. Білий, С.В. Жуковський. – Донецьк : Національна Спілка письменників України, журнал «Донбас», 2005. – 428 с. 

Фото - http://literadon.ucoz.ua/publ/tvorchist_pismennikiv/zhukovskij_stanislav_vitalijovich/1-1-0-11

Категорія: Література | Додав: lala (18.07.2013)
Переглядів: 1309 | Теги: Донбас, Письменник, Жуковський, поет, Станіслав, Донеччина | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]