MENU
Головна » Статті » Донбас » Література

Вадиму Пеунову - 90!

            29 квітня 2013 р. виповнюється 90 років від дня народження донецького письменника Вадима Пеунова, учасника бойових дій ВВВ, прозаїка, члена Донецької обласної організації Національної Спілки письменників України, автора понад сорока книг, присвячених Донецькому краю та його людям.

Вадим ПЕУНОВ

Пеунов Вадим Костянтинович народився 29 квітня 1923 р. в м. Астрахані а сім'ї службовців. Він належить до того покоління письменників, для котрих головною школою життя стала Велика Вітчизняна війна (1941—45рр.). Зі шкільної парти — прямо в бій. Воював піхотинцем, розвідником, авіадесантником, артилеристом.

Після   демобілізації,   прослуживши більше шести років у званні старшого сержанта, закінчує Львівську середню школу, а в 1954 р. Львівський державний університет ім. І. Я. Франка. Переїхавши на Донеччину, працював у газеті «Социалистический Донбасс», прохідником та вибійником на шахті «Вітка-Глибока». Був гірничим майстром, редактором Донецького телебачення. Нагороджений орденами та медалями. Заслужений працівник культури України.

Пише російською і українською мовами. За 40 років роботи в літературі ним видано близько сорока оригінальних книг. Найвідоміші з них — повісті «Последнее дело Коршуна», «Любовь и море», «Дело принял адвокат», романи «Друзья и враги», «Любовь и ненависть», «Чекист Аверьян Сурмач», «Об исполнении доложить», «Без права на помилование», збірники публіцистичних нарисів «Я выхожу в люди», «Суть», «Здравствуй, будущее», «Мера истины», «Дела и люди «Стирола», «Третьего не дано» та інші.

В останні роки письменник випустив два романи українською мовою — «Помста знехтуваних богів» і «Таке довге коротке життя» та книгу художнього дослідження життя Т Т. Шевченка «Гіркі ліки від кохання».

Вадим Пеунов є лауреатом кількох літературних премій. У 1997 р. за гостросюжетну книгу художньої публіцистики роман-факт «Нить жизни» йому присуджена премія «Золотий скіф». Разом з іншими книгами публіцистики його романи «Помста знехтуваних богів» і «Таке довге коротке життя» висувались на здобуття Національної премії України ім. Т Г. Шевченка.

Про творчість В. К. Пеунова схвально писали академіки НАНУ Іван Дзюба та Микола Жулинський, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка Леонід Талалай.

Член Національної Спілки письменників України з 1961 р.

Джерело матеріалу - з фонду ЦМБ Добропільської міської ЦБС:

Письменники Донеччини : довідник / упоряд. І.О. Білий, С.В. Жуковський. – Донецьк : Національна Спілка письменників України, журнал «Донбас», 2005. – 428 с.

 

Книги Вадима Пеунова, які є в нашій бібліотеці:

 Пеунов В. Війна очима солдата. — Донецьк: TOB «Альфа-прес», 2012. - 368 с.

Якщо це й детектив, то дійсно досить сумний. Чи можна ексгумувати вбитий талант? Хто винен у його загибелі? Автор скрупульозно досліджує, як і за яких обставин це сталося, як трапилося, хто причетний до злочину, у якого, на жаль, глибокі корені.

Роман у гостросюжетній, полемічній формі підіймає ряд гострих соціальних та морально-етичних проблем, які хвилюють наше суспільство в епоху гласності, коли плескає потік різноманітної інформації.

Тема молоді і зв'язку поколінь — одна з провідних у книзі.

 


 Вадим Пеунов. Между прошлым и будущим: Исповедь как на духу. - Донецк: ООО «ИПП «ПРОМШЬ», 2010. -420 с.

«Между прошлым и будущим» - книга откровенных признаний как на духу. Это исповедь очевидца и участника суровых и светлых событий, человека, обладающего широкой палитрой знаний жизни, познавшего на себе горечь предательства близких и государства, мужчины, прекрасно знающего, как рождается страстная любовь и как из патологической зависти возникает ненависть. Побывав в невероятных передрягах, он не утратил ни человеческого достоинства, ни гражданского мужества, ни любви к жизни, ни чувства юмора.

Умного и думающего читателя, познакомившегося с этой необыкновенной книгой, ждут удивительные открытия и, конечно же, удовольствие от исповеди, которая читается на одном дыхании.

 

 Пеунов B.K. Такая короткая долгая жизнь: роман-факт. - Донецк: ООО «Издательско-полиграфическое предприятие «ПРОМІНЬ», 2011. - 464 с.: ил. по тексту.

Борьба русской контрразведки с могучей и разветвленной японской, которая имела свою агентуру даже в царской семье.

В романе показан многонациональный конгломерат: русские, украинцы, евреи, китайцы, корейцы, японцы от генерала до рядового. Автор хорошо изучил фауну и флору местности, обычаи участников событий. Главная героиня за своей любовью едет в гущу трагических событий и погибает. В этих событиях от предательства близких и Родины гибнут великие творцы-художники, ученые и полководцы.

 


 Пеунов В. Танок страху. - Донецьк: TOB «Альфа-прес», 2007. - 328 с.

Він не хоче стріляти по живих мішенях: він кохає. Ось і зіткнулися совість і обов'язок. Немає спокою в душі і житті... особливо після того, як зґвалтували і замордували ту, яка близька його серцю. Іде слідство.

...Читачу, ти про це коли-небудь чув? Шахтар, який народився в ГУЛАГу, дійшов до краю, зробив собі «пояс шахида» з амоніту, зайшов у мавзолей В. І. Леніна і підірвав себе. Ця історія не вигадана автором, вона — факт нашого життя. Друже, читай про велику любов, яка ходить поміж нас інколи подвигом, інколи злочином.

...Хтось збив мотоцикліста, який уночі поспішав до любові на шаленій швидкості. Злочинець збив, ще живого облив бензином і підпалив. Навіть у такому випадку наше життя не обходиться без любові. Вона скрізь і завжди: різних кольорів і забарвлень...

 

 Вадим Пеунов.  Шукай добро у серці своєму. — Донецьк: ПП «ЦСО», 2008. - 448 с. з іл.

Як би читачеві не здавалося, що такого «в дійсності бути не може — просто тому, що не може бути: це все вигадка хворої фантазії шизофреника», а воно було. Було!!! Реальні люди, реальні долі, реальні обставини. Холокост і його продовження. Трагедія народів. Оскаженілі небеса. Знавіснілі люди. Невір'я, що спустошує душу.

Ця книга про живучість людського роду, про радість буття, про велику, палку та жертовну любов, про безцінність людського життя. А точніше, про п'ять поколінь двох конкретних родин із карпатського села Сняткове, що під Мукачевим. У цих родинах під час холокосту загинуло 38 тільки найближчих родичів. Звідки стільки і так багато? Корінь, від якого все пішло, Шимшон Ровт — богатир, який дожив до ста років (помер у 1930 році), пережив трьох дружин. Вони народили йому дев'ятнадцятеро дітей. А скільки онуків!

Молодший син Герман Ровт породив шістьох дітей. От від нього і пішла гілка генеалогічного древа, про яку оповідається в романі-факті «Шукай добро у серці своєму».

Трагедія XX сторіччя розкидала Ровтів і Вайсів, що вижили у цьому пеклі, білим світом: Росія, Україна, Угорщина, Німеччина, Австрія, Чехословаччина, Ізраїль, Америка... Життя було до них дуже жорстоке. А вони вижили! Кохали, народжували дітей. Їх зраджували друзі і родичі, власні уряди.

Взагалі ця книга - про нас усіх, про те, як ми живемо і будемо жити, незважаючи на те пекло, що створюємо собі самі.

 

Категорія: Література | Додав: lala (22.04.2013)
Переглядів: 1642 | Теги: Письменник, Пеунов, вадим, Донецький | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]