MENU
Головна » Статті » Клуби » Клуб поетів

«О рідне слово, хто без тебе я?»

Як швидко плине час. Ще свіжі в пам`яті спогади про зустріч у поетичному клубі «Крила надії» у лютому цього року, а ось вже і травень добігає кінця.

24 травня слов`янські народи відзначили знаменну подію: День слов`янської писемності та культури, присвячений вшануванню великих просвітителів братів Кирила і Мефодія, авторів слов`янської абетки і писемності.

До цієї культурної події було приурочене засідання поетичного зібрання під назвою «О рідне слово, хто без тебе я?» Готуючись до заходу, колектив Центральної міської бібліотеки мав за мету показати, що східнослов`янські народи мають у своїй історії, культурі, мові і творчих доробках багато спільного, та водночас кожна нація, українська, білоруська, російська, вирізняється характерними особливостями, і ці особливості взаємно збагачують кожен етнос. Ті, хто витратив свій вихідний 29 травня на культурне дозвілля, сподіваємося, анітрохи не пожалкували про це. Час був проведений цікаво і з користю. По-перше, поети занурилися в атмосферу старовини і благочестя, а по-друге, відпочили з піснями і новими друзями. Член клубу, викладач музичної школи №1 С. В. Каширська, проспівала для побратимів по перу кілька пісень, в тому числі «Пісню дружби», яка складалася з музичних уривків на українській, російській і білоруській мовах. Г. І. Заварзін, співоча душа нашого клубу, зі своєю вірною гармонню неабияк підняли настрій учасникам зустрічі. Порадувала віршами патріотичної тематики А. І. Денник, своє слово сказали М. А. Омельченко, голова клубу І. І. Калініна.

Багатим було засідання і на нові цікаві знайомства. Якось до бібліотеки звернулася добропільчанка Людмила Антонова з проханням ознайомитися з її віршами, і якщо можливо, передати до друку у міськрайонну газету «Новий шлях». Все склалося вдало, вірші побачили світ, і перед поетесою постали нові горизонти. Ось тільки один нюанс: Людмила Афанасіївна від народження незряча. Скільки хвилювань було в неї, скільки побоювань, чи сприймуть її творчість у колі добропільських поетів. На щастя, її саму і її вірші, щирі, душевні, пристрасні і відверті, чекав теплий прийом. Більше того – декламація зірвала оплески. Для неї, чий світ в силу зрозумілих причин був багато в чому обмежений, наші поетичні «Крила» стали і справді надією на нову, яскраву, сторінку в житті.

Вперше до клубу прийшов і Валерій Вінт, поет молодий, дещо екстравагантний, зі своєрідною манерою віршування. Але розвиток неможливий без пошуку нового, самобутнього. Його твори припали до душі «маститим» аматорам, і він отримав запрошення і надалі відвідувати наші творчі збори.

Насправді, не існує поганих чи хороших мов. Для кожного народу мова – ідентифікатор його національного самоусвідомлення. А в такому багатонаціональному краї як наш ми особливо маємо шанувати всі мови, на яких говорять наші земляки.

Категорія: Клуб поетів | Додав: Simply_Olya (02.06.2016)
Переглядів: 767 | Теги: Крила надії, бібліотека, клуб | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]