MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

Бібліотека надихає

Центральна міська бібліотека вже майже півроку є платформою для дослідження культурного потенціалу міста та пошуку  шляхів для його розвитку. З липня 2017року команда картувальників  Добропілля працює над реалізацією проекту картування громад «Добропілля – територія змін», який здійснюється в рамках проекту «Містки громадської активності» за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США). За час реалізації проекту майже 200 мешканців міста стали учасниками обговорень та висловили свої пропозиції щодо змін в культурному просторі міста.

5 грудня в Центральній бібліотеці зібралась ініціативна група «Клумбний рух».  Прихильниці квітників, садів та скверів переймаються не тільки проблемами озеленення в місті, вони також дбають про організацію дозвілля для різних категорій населення, створення нових культурних просторів тощо.

Марина Кучеренко – натхненниця та організаторка клумбного руху привезла зі стажування в Словаччині безліч цікавих ідей розвитку культурного потенціалу невеличких міст. В форматі круглого столу обговорювали європейський досвід  на прикладі міст Банска-Бистрица, Банска-Штьявница, Spania Dolina та ін.

Цікавим прикладом культури та змістовного дозвілля стала гра, в процесі якої є можливість ознайомитися з історією рідного краю, пам’ятками культури, визначними постатями.  Окремої уваги заслуговує "Бистрицька годинка", під час якої один раз на місяць місцеві мешканці збираються у теплій атмосфері і обговорюють важливі історичні події, культурні заходи. Отак і виховуються свідомі громадяни, у дітей та дорослих прищеплюється любов до рідної громади.

Розвиток соціальної сфери у Словаччині відбувається під гаслом "Словаччина без бар’єрів", що знаменує активне залучення соціально - вразливих груп до нормального процесу життєдіяльності. Зазвичай різні активності для соціально – вразливих верст проводяться і в ком'юніті центрах: збір речей, зустрічі-обговорення, інклюзивні творчі майстер-класи тощо. «Вечірка для сеньйорів» - це приклад організації дозвілля людей категорії 65+. Співи, танці, спілкування та чаювання, під час таких зустрічей «поважні» сеньйори запалюють так, що молодь позаздрить.

Місто Банска-Штьявница – це вдалий приклад того, як індустріальні об’єкти перетворюються на туристичні родзинки. Громада словацького «містечка колишніх шахт» на згадку про своє індустріальне минуле створила музей під відкритим небом.  Гості та мешканці міста можуть побачити гірниче обладнання, спуститися в шахту, відчути на собі особливості видобувної промисловості. Поруч обладнано дитячий майданчик з вагонетками, конвеєром, лавками. Відвідавши це місце, кожен знайде собі цікавинку на власний смак.

Зустрічі в такому форматі – це не просто обмін враженнями, це джерело натхнення для місцевих жителів. На завершення учасники круглого столу обговорювали питання: «Куди ми рухаємось далі?» та «З чого починаємо?».  Звісно, ми не починаємо з будівництва гірничого музею, та все ж ця ідея міцно засіла в головах активістів. Для початку спробуємо активізувати «поважних сеньйорів» Добропілля, на передодні новорічних свят організовуємо для них творчі посиденьки. Підхоплюючи хвилю активності, Центральна бібліотека взялась за організацію новорічного фестивалю HandMade.

Тож грудень обіцяє бути «гарячим». Наснаги нам всім і натхнення!


Категорія: Бібліотечні події | Додав: Simply_Olya (06.12.2017)
Переглядів: 254 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]