MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

Чи може бізнес бути соціальним?

З моменту набуття чинності Закону «Про соціальні послуги» від 17.01.2019 N 2671-VIII все більше виникає питань про статус соціального підприємництва, про можливості отримання бюджетного фінансування для громадського та приватного сектору за надання соціальних послуг, про контроль за виконанням цих послуг, про забезпечення захисту прав осіб, які отримують соціальні послуги та багато інших не менш важливих питань.

І все ж таки чи може бізнес бути соціальним та як соціальне обслуговування монетизувати та перетворити на джерело доходу? На ці питання відповів Юрій Тупікало – консультант проекту USAID міжнародної технічної допомоги «Економічна підтримка Східної України».

Сьогодні в Центральній міській бібліотеці зібрались люди небайдужі до соціальних викликів, підприємці готові працювати на вирішення соціальних проблем, мешканці громади об’єднані метою підвищення якості надання соціальних послуг та захисту прав споживачів цих послуг.

28 січня в рамках трансформаційного тренінгу з розвитку навичок соціального бізнесу і бізнесу у сфері соціальних послуг учасники розглядали моделі соціального підприємства, шукали джерела фінансування та прораховували бізнес-плани для своїх підприємств.

Бути соціально відповідальним та надавати соціальну послугу тим, хто цього потребує - важливо для кожного мешканця громади, але не менш важливо розуміти, що в бюджеті передбачене фінансування цих послуг не лише для комунальних організацій, а й для всіх зареєстрованих об’єднань, які ініціюють соціальне замовлення на вирішення конкретної проблеми.

Багато нової цікавої інформації, яка потребує додаткового вивчення, тож знайомимось з законом ВР України, Закон "Про соціальні послуги" від 17.01.2019 N 2671-VIII та розвиваємо соціальне підприємництво в своїй громаді.

Важливо пам’ятати! «Звичайний» бізнес націлений на те, щоб постійно збільшувати прибуток заради збагачення власника (або групи власників). Соціальний бізнес, навпаки, націлений, в першу чергу, на вирішення гострих соціальних проблем і задоволення реальних потреб людей. При цьому соціальне підприємство не є благодійною організацією – воно працює за всіма законами бізнесу.

 

Категорія: Бібліотечні події | Додав: abibliograf (28.01.2020)
Переглядів: 28 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]