MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

Цифрова грамотність та онлайн безпека у бібліотеках Добропілля

23 березня стартував Європейський тиждень цифрової грамотності #alldigitalweek. Це щорічна кампанія з цифрової освіти та розширення прав и можливостей населення, яка проводиться в центрах інформаційного навчання, бібліотеках, закладах освіти, громадських центрах та інших місцях по всій Європі.

Головним завданням #alldigitalweek є підтримка людей, у яких недостатньо цифрових навичок для повноцінної участі в житті суспільства та отримання вигоди від глобальної цифрової трансформації.

В межах своєї професійної діяльності бібліотекарі Добропільської міської ЦБС вже майже 10 років систематично проводять навчальні, інформаційні та консультаційні заходи щодо підвищення цифрової та медійної грамотності населення. Щорічно близько 100 осіб проходять курси комп’ютерної грамотності в інтернет-центрах публічних бібліотек міст Добропілля, Білицьке та Білозерське.

 

Green Illustration Butterfly Timeline Infographic, копия автор: Ирина Козачук

На початку 2020 року бібліотеки стали амбасадорами цифрової грамотності.  Бібліотекарі, маючи великий досвід надання доступу до офіційної інформації, навчаючи мешканців громади користуватися комп’ютерами, онлайн-сервісами, сучасними каналами цифрової комунікації, підтримали та активно впроваджують проект Міністерства цифрової трансформації України «Дія. Цифрова освіта». Від початку року в бібліотеках Добропільської ЦБС зареєстровано 78 звернень до Платформи цифрової грамотності. Відвідувачі інтернет-центрів після перегляду освітніх серіалів на практиці закріплюють пройдений матеріал.

Важливими завданнями бібліотек в напрямку цифрової просвіти населення є:

  • популяризація і підтримка навчання впродовж життя для підвищення рівня цифрової грамотності;
  • підвищення рівня медійної грамотності та критичного мислення;
  • формування довіри до технологій через розвиток навичок кібер-безпеки та онлайн-безпеки.

На період карантину практичні заняття з комп’ютерної грамотності та онлайн-безпеки для користувачів бібліотеки припинились, але ми не залишаємо на самоті своїх старанних учнів. У разі виникнення питань користувачі можуть обрати найбільш зручний канал комунікації (електронна пошта, сторінки бібліотек у Facebook чи Instagram, повідомлення чи коментарі на сайтах і блогах бібліотек) і отримати консультації та допомогу. 

 

Green Illustration Butterfly Timeline Infographic автор: Ирина Козачук

Останні тижні карантинного життя ще раз підтвердили необхідність і важливість інформаційних технологій в повсякденному житті. Цифрова грамотність відкриває безліч можливостей для навчання, спілкування, дистанційної роботи та дозвілля.

Пропонуємо до вашої уваги добірку цікавих електронних ресурсів, які допоможуть з користю провести час у інтернет павутинні.

 Всеосвіта: спільнота активних освітян. Новини для вчителів, вебінари, курси, ЗНО, конкурси, тести, дистанційні олімпіади.

https://vseosvita.ua/?fbclid=IwAR2JTwOS0vlVudzUg2tOzo9S4pKsd0mLTcT4ifsNvFv4XUZwUstQGS5C70I 

«НА УРОК» Допомагає навчати, розвиватися, виховувати, аналізувати, створювати, мотивувати, пізнавати, досліджувати, спілкуватися, оцінювати, економити час, організовувати, надихати, знаходити, ділитися, обговорювати, радіти життю, тестувати, піклуватися. Створює необмежені можливості для обміну досвідом між освітянами.

https://naurok.com.ua/

Україна Інкогніто( Живописні міста України: інформація, фото)

http://ukrainaincognita.com/

Кращі казки світу -гарно проілюстрований сайт для малят та їхніх батьків, який містить улюблені казки з усього світу українською мовою.

http://kazki-svitu.org.ua/

“Читанка” - дитяча публічна онлайн-бібліотека, в якій містяться книги українською мовою, які вже не можна придбати у книжкових магазинах. Однак ви маєте можливість завантажити на комп’ютер чи інший пристрій будь-яку з книг представлених на сайті.

http://chytanka.com.ua/

Слухай – бібліотека аудіо книг українською мовою.

https://sluhay.com.ua/

Виртуальный Киев

http://infoportal.kiev.ua/category/virtualnyj-kiev/

Виртуальный тур по Святогорской Лавре.

https://svlavra.church.ua/virtualnyj-tur-po-svyatogorskoj-lavre/

 ОКНО В МУЗЕЙ віртуальні екскурсії музеями світу

https://kidpassage.com/publications/okno-v-muzey-virtualnie-ekskursii-po-muzeyam-mira

 

Категорія: Бібліотечні події | Додав: abibliograf (25.03.2020)
Переглядів: 98 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]