MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

Реалізація проєкту «Медійно-цифрова освіта – основа громадської безпеки»

Під час реалізації проєкту «Медійно-цифрова освіта – основа громадської безпеки», що впроваджується ГО «Ініціатива заради добробуту» в партнерстві з Добропільською міською ЦБС, працівники Центральної міської бібліотеки протягом вересня-жовтня провели 9 практичних занять, які відвідало 82 особи. Основна мета проєкту – підвищити рівень згуртованості громади Добропілля та зменшити цифровий розрив між старшим і молодшим поколіннями за допомогою загальноміської навчальної програми з медійно-цифрової грамотності.

  На сьогоднішній день у мешканців міста є актуальним питання: «Як подати документи на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України?» Зрозумівши потребу населення в отриманні допомоги щодо подачі  документів в електронному вигляді до Пенсійного фонду України, працівники Центральної міської бібліотеки вирішили провести перше практичне заняття саме з цієї теми «Пенсійний фонд у твоєму смартфоні». На курсі слухачі отримали практичні навички та корисну інформацію щодо роботи на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Після пройденого курсу слухачі зможуть самостійно користуватися електронним порталом ПФУ, а саме: стати в електрону чергу, отримати довідки, підключити дистанційне інформування та інше. Навчання на першому практичному занятті пройшли 7 людей пенсійного віку.

Одне з занять було проведено для людей з інвалідністю. Як цікаво розповісти про медіаграмотнісь людям з інвалідністю? Бібліотекарки підготували QR-квест, завдяки якому учасники дізналися, що таке QR-код і як зчитувати інформацію з нього. Скориставшись здобутою інформацією, вихованці Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю за допомогою книги, з якої зчитали QR-код і завантажили додаток через Play Market, оживили її. З зацікавленістю, захопленням пограли з живою книгою.

На черговому занятті з медійно-цифрової грамотності, мешканці міста дізналися про сервіси, користуючись якими вони зможуть самостійно сплатити рахунки за комунальні послуги. Більше немає потреби виходити з дому, стояти в довгій черзі, витрачати час на дорогу в банк чи до пошти для оплати квитанцій. Учасники курсу самостійно розрахувалися за комунальні послуги, скориставшись сучасними платіжними онлайн-сервісами, не виходячи з дому, лише в кілька кликів.

В сучасному світі діти також використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. Більшість дітей використовують гаджети та Інтернет, як інструмент для спілкування та гри. Але після проходження  навчального курсу з медійно-цифровій освіти, учні дізналися, що за правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації. Навчилися не тільки бачити приховані небезпеки всесвітньої мережі, а й здобули навички безпечного спілкування і безпечної поведінки в Інтернеті, дізналися про поняття Інтернет-залежності та як не стати жертвою кібербулінгу.

Мешканці міста, які пройшли навчальні курси в рамках проєкту, підвищили свій рівень цифрової та медійної грамотності, навчилися орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі, відрізняти правду від маніпуляції, хороший контент від поганого, здобули практичні навички використання онлайн-сервісів, здобули практичний досвід в створенні відео  та багато іншого. Кожен навчальний курс був наповнений інформативною складовою та  основна увага приділялась практичному заняттю. Лише завдяки постійній, практичній  роботі можна в досконалості оволодіти сучасними технологіями.

Ми не збираємося зупинятися на досягненому, а і далі будемо проводити навчальні курси з медійно-цифрової освіти для мешканців міста, адже кожен день ми стикаємося з чимось новим та незнайомим для нас.

 

*Інформаційна довідка

Проєкт «Медійно-цифрова освіта – основа громадської безпеки» реалізується ГО «Ініціатива заради добробуту» в партнерстві з Добропільською міською централізованою бібліотечною системою за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Категорія: Бібліотечні події | Додав: otdelobslujivaniya (12.11.2020)
Переглядів: 75 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]