MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

Я душу одягну у вишиванку

 В культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Таким символом в Україні є вишиванка – своєрідний унікальний код українського народу з зашифрованими оберегами та знаками. Сьогодні вишивка – ніби стародавній літопис, через який можна доторкнутися до історії та культури кожного куточка України. До Дня вишиванки пропонуємо вам, шановні читачі, фото українців у вишиванках 100-річної давнини — магічних і прекрасних, від яких неможливо відвести погляд. Приємного перегляду!

Всі ми знаємо, що кожний регіон нашої  Держави має свої культурні звичаї та надбання, однією із таких сімейної спадщини є Вишиванка, зшита  й вишита за технікою, яка передавалась із покоління в покоління і  була притаманна той чи іншій частині України. І хоч чітких меж використання певної техніки вишивки ніколи не було, але Східна частина України має свій стиль вишивки. До вашої уваги інтерактивна презентація «Я душу одягну у вишиванку», яка ознайомить вас з особливостями  вишивки Донеччини.

З нагоди Дня вишиванки в бібліотеці підготовлено  виставку-експозицію «Вишиванка – код нації», яка знайомить з історією української вишивки, дослідженнями мистецтва вишивки, схемами українських орнаментів. Читачі мають  змогу через книги, альбоми та журнали познайомитися із сучасними та старовинними зразками українських  вишиванок різних регіонів.

 На виставці представлені роботи Стасюк Степаниди Іванівни, які надала нам її донька Гайдоба Наталя Карлівна. Вишиті сорочки, рушники, серветки зачаровують своєю красою. Цій кропіткій праці вишивальниця присвятила ціле життя і весь свій скарб передала своїм нащадкам.  Запрошуємо до нашої бібліотеки поринути у світ української вишивки та насолодитися.

Категорія: Бібліотечні події | Додав: abibliograf (20.05.2021)
Переглядів: 177 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]