MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

«Юні оборонці Батьківщини»

29 січня в Україні відзначають День пам`яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Тоді, 98 років тому, у вогні революційних подій народжувалась молода Українська Народна Республіка. І за словами видатного українського політичного діяча Володимира Винниченка, саме інтелігентна молодь, студенти і гімназисти, були тією силою, яка стала на захист України. Незважаючи на значний проміжок часу, що віддаляє нас від тих подій, сьогодні подвиг героїв Крут набуває особливого звучання і ваги. Про це йшла мова на круглому столі під назвою «Юні оборонці Батьківщини», який пройшов у стінах Добропільської Центральної міської бібліотеки за участі бібліотечних працівників, представників преси, свідомої громадськості, членів поетичного клубу «Крила надії».

Бібліотекарі презентували увазі присутніх книжкову виставку «Під Крутами пішли у вічність», на якій міститься література, дослідницькі праці, копії документів, що мають відношення до тих трагічних подій.

Що ж сталася поблизу маленької станції Крути? Чому пам`ять про ті трагічні дні так хвилює серце? І чи не нагадує Україна тодішня Україну нинішню? Перегляд документального фільму «Лист без конверта», присвяченого полеглим під Крутами, залишив глибоке враження. Не можна не пройнятися трагізмом моменту, залишитися байдужим до долі України і її юних захисників, які виявилися єдиною боєздатною силою, що спробувала боронити Україну від більшовиків.

Обговорюючи фільм, учасники дискусії, подружжя Валентини Андріївни та Миколи Гавриловича Принцевських. молодий журналіст «Нового шляху» Ірина Кошелєва, начальник відділу культури і туризму Добропільської міської ради Л.М.Білоус, член поетичного клубу А.І.Денник, яка зачитала свій новий вірш, присвячений Крутам, бібліотекарі, дійшли висновку, що історія має навчити нас добре засвоювати її уроки, адже ми, нащадки, зобов`язані зберегти у собі той вічний вогонь, ту непереможну любов до Батьківщини, яку  мали вони, юнкери і гімназисти.


 

 

Категорія: Бібліотечні події | Додав: Aniram (30.01.2016)
Переглядів: 637 | Теги: круглий стіл, Під Крутами пішли у вічність, крути, героям, Присвячений, бібліотеці, Юні оборонці Батьківщини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]