MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

«Христос воскрес – і люди торжествують!»

   Пасха - найголовніше православне свято України. Це свято Воскресіння Господнього - Великдень по-українськи. Саме у цьому святі увесь сенс Православ'я - сам Бог став людиною, помер за людей, воскрес з мертвих, позбавивши, таким чином, людей від влади гріха і смерті.

    Цього року Великдень відзначається 1 травня, тож Добропільська Центральна міська бібліотека запрошує всіх оглянути книжкову виставку-свято «Христос воскрес – і люди торжествують!»

   Перший розділ під назвою «Ясний Великдень на землі» містить літературу, періодичні видання, які розповідають про православне підгрунтя свята, ілюструють багаті традиції українців у святкуванні Пасхи, дають поживу для роздумів і наштовхують на духовний розвиток.

   Паска - це символ тіла Господня, а забарвлене яйце завжди символізувало у слов'ян  відродження нового життя. Тому наступний розділ виставки «Я – писанка-красуня» повністю присвячений писанкарству. Прикрашені яйця -  прикраса святкового пасхального столу, це і писанки, прикрашені в один або декілька кольорів, і писанки, розписані орнаментом, і шкрябанки - яйця, на яких візерунок наноситься гострим інструментом. Основною темою розпису завжди були рослинні орнаменти у поєднанні із зображеннями півника, сонця, церкви і інші.

   Великодню передує День святих жон-мироносиць. «Свято православного жіноцтва» - така виставка-одкровення представлена у поєднанні з Великодньою виставкою. Мироносиці - це ті самі жінки, які з любові до Спасителя Іісуса Христа приймали Його у своїх будинках, а пізніше послідували за Ним до місця розп'яття на Голгофу. Вони були свідками Хресних страждань Христа. Це вони затемна поспішили до Гробу Господнього, щоб помазати тіло Господа миром, по звичаю іудеїв. Це вони, жони-мироносиці, першими дізналися, що Христос воскрес. Уперше після Своєї Хресної смерті Спаситель з'явився жінці - Марії Магдалині.

   Бібліотека гостинно запрошує всіх, кому небайдужа духовна складова життя, відвідати нашу виставку!

Категорія: Бібліотечні події | Додав: Simply_Olya (29.04.2016)
Переглядів: 531 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]