MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

Кіберзлочинність – як не стати жертвою

2 лютого на інформаційно-виховний урок «Кіберзлочинність – як не стати жертвою» до Центральної міської бібліотеки прийшли учні 5 класу НВК № 4, бо саме в лютому відзначається День Безпечного Інтернету. Цього року він припадає на 9 лютого.

Якщо раніше треба було говорити з дітьми про їх безпеку поза домом, то вже давно має сенс застерігати їх від небезпеки під час перебування в Інтернеті.

Інтернет. Що це? Саме так пролунало перше питання від бібліотекаря. І бурхливому потоку думок дітей не було меж: новини, музика, фільми, ігри і ще багато різної інформації. Сучасна людина не уявляє собі життя без  Інтернету. Обговоривши з учнями корисні і негативні наслідки користування Всесвітньої мережі, дітям було запропоноване завдання, в якому потрібно було з’ясувати, що можна робити в Інтернеті, а що ні. На перший погляд прості речи викликали у дітей жвавий інтерес та розуміння того, що і в Інтернеті потрібно дотримуватися правил, щоб працювати безпечно, етикету, перевіряти інформацію, приховувати свої особисті данні. Учні відповідали на поставлені запитання, розповідали цікаві історії, пов’язані з використанням Інтернету, охоче обговорювали віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті. Школярі дізналися, що об’єктами кіберзлочинності може стати будь-який користувач інтернету та про найпоширеніші види таких злочинів. Бібліотекар дала дітям поради щодо того, як вберегти себе від кіберзлочинів.

  Також учасникам заходу було запропоновано перевірити отриманні знання розгадавши кросворд «Безпечний Інтернет». Приємно, що нові слова, як фішинг, вішинг діти відгадали.

Сподіваймося що вони зрозуміли що Інтернет - це лише інструмент, яким вони користуються.

Пропонуємо і вам перевірити свої знання пройшовши вікторину «Безпечний Інтернет».

 

 

Матеріал підготувала зав. відділу обслуговування ЦМБ Л.О. Діденко

Категорія: Бібліотечні події | Додав: otdelobslujivaniya (02.02.2021)
Переглядів: 97 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]