MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

Маю право знати

Право на доступ до публічної інформації відрізняється від права на інформацію, адже його суть полягає не в свободі слова і не в праві зберігати та поширювати інформацію, а в можливості отримати інформацію, яка становить суспільний інтерес. Питання забезпечення права на доступ до інформації, як на міжнародному, так і на національному рівні постало в країнах усталеної демократії лише в кінці XX століття. Саме тоді курс змістився з «свободи інформації» у сторону необхідності зобов’язання держави гарантувати та забезпечити доступ до інформації, розпорядником якої вона є.

Право на доступ до інформації є одним із основоположних прав людини і громадянина, що забезпечує становлення демократичного суспільства. Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом та інформації, що становить суспільний інтерес.

До Міжнародного дня загального доступу до інформації, який відзначається 28 вересня, працівники Центральної міської бібліотеки підготували інформаційну листівку «Маю право знати».

 

Категорія: Бібліотечні події | Додав: otdelobslujivaniya (24.09.2020)
Переглядів: 82 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]