MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

«Масницю святкували, люту зиму проводжали!»

 Сьогодні мова піде про одне з найдавніших весняних свят – Масляної або Масниці! Складно переоцінити значення самого свята Масляної: саме в цей день відбуваються проводи суворої зими, на зміну якої приходить весна.

Працівник Центарльної міської бібліотеки завітала в Добропільський загальноосвітній комунальний заклад №2 до учнів 4 класу (класний керівник Людмила Вікторівна Беліменко). Маючи на меті продовжувати поширювати етнічну тематику в своїй роботі з дітьми та молоддю, бібліотекарка провела народознавчий  бібліотечний урок - «Масницю святкували, люту зиму проводжали!», Ірина Папето розповіла учням про історію свята. А на практичній частині заходу допомагла дітям освоїти технологію виготовлення домашньої  Масляної ляльки - мотанки .  Саме мотанки займали особливе місце в житті наших предків . Однак це не єдина річ, яка виконується у вигляді ляльки для святкування зустрічі весни. Існує ще й традиція, від масниці до масниці, зберігати в сім’ї домашню ляльку - Масницю. Бо вона символізує собою всі блага: достаток, родючість, здоров’я і одночасно захист для житла та людей. Таку ляльку виготовляли на саме свято і дбайливо зберігали в будинку протягом усього року, щоб потім, напередодні масниці, спалити її або сплавити по річці, а  подібну мотанку створити знов.

Як гостинна господиня Людмила Вікторівна пригостила своїх учнів та гостю смачними млинцями  з медом, і корисним травяним чаєм. Дякуємо Беліменко Л.В. за гостинність, а учням за бажання вивчати історію своїх предків!

Категорія: Бібліотечні події | Додав: otdelobslujivaniya (27.02.2020)
Переглядів: 33 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]