MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

«Ми – Коло, ми – Сонце, ми діти батька Сонця та матінки Землі»

27 жовтня у читальному залі Добропільської Центральної міської бібліотеки відбулася вагома подія у культурному житті нашого міста – презентація нової збірки донбаського поета Миколи Джмеля.

На зустріч були запрошені учні 8 класу НВК-ліцею разом з класним керівником Є. В. Килимник, а також дорослі читачі.

Микола Олександрович Джміль (Сергієнко) народився в Артемівському районі, у селі Отрадівка. Маючи технічну освіту, він все життя відчував потяг до творчості, але друкуватися почав не так давно. Його перша збірка «Долоні сонця» побачила світ у 2005 році, друга збірка поезій «Джерело істини» вийшла у 2008 році, а з третьою автор завітав до нас. Вона має назву «Коло». Микола Олександрович ще у передмові пояснює, що саме так називали наші пращури зимове світило. І саме звідти – «холод», «коляда», «колядка». Провідними темами його творчості стали любов до рідної землі, до неньки-України, до любої серцю української мови, до ближнього і всього сущого на землі.

Незважаючи на таку серйозність тем, наш гість виявився напрочуд легким і приємним співбесідником, який спілкувався з аудиторією на рівних, зумів знайти «ключики» до дитячих душ, достукатися до їхніх почуттів. Свій поетичний урок Микола Олександрович присвятив темі духовності, і поступово підвів учнів до думки, що духовність не у дотриманні обрядів, не у рівні освіченості, а у тому, наскільки людина близька до ідеалів добра і справедливості, наскільки вона багата душевно, наскільки щедра і порядна.

Особливо зачепили за живе вірші «Мамо спить», уривок з поеми «Пори року» про осінь, «Молитва» та інші. Під враженням перебували всі учасники зустрічі, а загальні враження висловила голова Добропільського поетичного клубу Ірина Іванівна Калініна: «Вірші беруть за душу і торкаються всього важливого для людини, незалежно від її національності чи віросповідання, і ми дуже цінуємо, що такий майстер слова приїхав до нас у Добропілля». І. І. Калініна подарувала Миколі Джмелю дві збірки наших авторів, «Крила надії» та «На крилах надії», а також запросила його у майбутньому відвідати одне із засідань клубу.

Прощання з поетом було теплим і дружнім, а на згадку про цю зустріч автор на прохання директора ЦБС О. В. Ладченко підписав для всіх бібліотек системи екземпляри своєї нової збірки «Коло».

О. Супрядкіна, бібліотекар відділу обслуговування ЦМБ


 

 

 

 

 

 

Більше про презентацію книги можна дізнатися у блозі "Територія методиста" http://territorymetod.blogspot.com/2015/10/blog-post_28.html.

Категорія: Бібліотечні події | Додав: Aniram (28.10.2015)
Переглядів: 1276 | Теги: Коло, презентація, сергієнко, книги, автором, Микола Джміль | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]