MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

Міжнародний день музики

Сьогодні, 1 жовтня, щорічно відзначається Міжнародний день музики. Незважаючи на те, що музиці мільйони років, свято з’явилося порівняно недавно. У 1973 році його заснувала Міжнародна музична рада при ЮНЕСКО, а через два роки пройшли перші симфонічні концерти в його честь.

Цікаві факти про музику і музикантів

– Вчені вважають, що після виникнення в Африці музика існує, принаймні, 50 тисяч років. Цей вид мистецтва грав важливу роль в житті давніх єгиптян, греків, китайців. Збереглися настінні рельєфи давніх єгипетських храмів і гробниць, давньогрецькі вази із зображенням музикантів та музичних інструментів.                                                                                                                                                          – Найстарішим музичним інструментом, можливо, є флейта. Цей інструмент був виявлений поряд зі скульптурами, які були зведені 35-40 тисяч років до н. е.

– Найпотужніший розвиток професійна музична культура стала отримувати в середні століття в Європі, коли з’явилися освітні установи, великі музичні колективи.

– Назву нот винайшов італієць Гвідо Д’ареццо. Виявляється, вони не тільки чудово звучать, але і позначають прекрасні слова, які в перекладі означають:

Do – Dominus — Господь   

Re –rerum — матерія

Mi – miraculum — диво

Fa – familias planetarium – сім планет сонячної системи

Sol – Solis — Сонце

La – via Lactea – Чумацький шлях

Si – Siderae – Небеса.

Категорія: Бібліотечні події | Додав: otdelobslujivaniya (01.10.2020)
Переглядів: 38 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]