MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

Наша бібліотека - учасник проектів УБА.

Добропільська Центральна міська бібліотека є  учасником двох проектів УБА. Перший - «Твори Добропілля» в межах проєкту «Спроможні бібліотеки сприяють досягненню Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року», що реалізується ВГО Українська бібліотечна асоціація в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

В ході реалізації проєкту визначились наступні завдання:       

  • необхідність навчання бібліотекарів основам стратегічного управління;
  • залучаючи місцевих громадських активістів розробити стратегії діяльності бібліотек та написати актуальні плани бібліотечних заходів з урахуванням потреб громади;
  •  в кожній бібліотеці за підтримки громадських організацій впровадити принаймні одну нову бібліотечну послугу, яка покращить якість життя у місцевій громаді.

В чому ж саме ми отримали переваги за участі в проекті? По-перше ми відчули відповідальність за стратегію діяльності бібліотеки, як інформаційного центру для громади, набули нового досвіду у площині комунікації та співпраці з членами громади, сформували для себе нові професійні та громадянські цінності.

В результаті реалізації проекта ми встановили тісний зв'язок з місцевими громадськими активістами нашого міста, та провели ряд спільних заходів в досягненні Цілей сталого розвитку (ЦСР).

19 вересня бібліотекарки Добропільської міської ЦБС разом з партнерами, друзями та відвідувачами тестували нову бібліотечну послугу «Простір креативного навчання». Розвивати інтерес до навчання та дослідництва  можна в різний спосіб. Ми обрали формат квестів. Розв'язуючи завдання гри, учасники розвивають логічне та критичне мислення, спільно проводять вільний час та навчаються командній роботі. Велоквест, що проходив в рамках нової послуги був присвячений Цілям сталого розвитку. Було закодовано 17 міських локацій, які, на нашу думку, пов'язані з глобальними цілями, на кожній станції на учасників чекали завдання і лише правильне їх розв'язування давало підказку куди рухатися далі. Щоб гра була цікавою, змістовною і пізнавальною, бібліотекарі Добропільської централізованої бібліотечної системи й наші партнери ГО «Твори Добропілля» провели не один тиждень за розробкою правил, завдань і маршрутів.

Наша бібліотечна система стала учасницею в другому проекті "Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги", що реалізується ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Європейського Союзу (програма Дім Європи). Партнери проєкту:  Публічні бібліотеки м. Орхус (Данія) та Білоруська бібліотечна асоціація.

Основна мета проєкту - навчити бібліотекарів з України та Білорусі створювати інноваційні бібліотечні послуги, які розвиватимуть культурні та творчі індустрії цих країн, з використанням спеціальної методології «Дизайн-мислення для бібліотек». Добропільська міська ЦБС одна з 33 бібліотек України та Білорусі, яких відібрано незалежним експертним журі для участі в програмі зі 103 поданих на конкурс заявок.

Якщо бібліотека – це місце для навчання протягом життя, доступне для кожного, то й допомагати будемо всій громаді освоювати навички цифрової грамотності. Саме з такою масштабною ідеєю подали заявку на конкурс на участь у проекті «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги». Навіть не думали, що за два місяці навчання спеціальній методології «Дизайн-мислення для бібліотек» наша ідея буде змінюватись та трансформуватись декілька разів. Але, вже 24 вересня відбулася перша офлайн зустріч в «Бібліотечній фотомайстерні».  У багатьох виникне питання: «Що це? І яке відношення має фотомайстерня до бібліотеки?» Вперше думка щодо навчання фотомистецтву майнула, коли до бібліотеки дуже засмученою прийшла постійна відвідувачка (старшокласниця). В розмові з’ясувалося, що в такому стані дівчина перебуває через одну невдалу світлину, яка в Instagram зібрала немаленьку кількість негативних відгуків. Звісно, постало питання не лише якості фото, а й правил безпеки поводження в віртуальному просторі. Замислились: як допомогти? І не лише одній відвідувачці бібліотеки, а взагалі молоді.  Далі більше – а чому лише молоді, і лише в опануванні фотомистецтва?

Ви запитаєте, які переваги за участі в цьому проекті  отримала наша бібліотека? Відповімо із задоволенням. Перше тестування прийшлося на період жорсткого карантину. Це стало певним викликом. Але допомогло спланувати роботу в рамках фотомайстерні так, аби окремі елементи послуги були доступні в різному режимі (як онлайн, так і офлайн). Надихнула й допомогла зрозуміти технічні аспекти роботи Всеукраїнська школа бібліотечного журналіста від Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г.Короленка. В результаті багатоетапного навчання в Добропільській центральній міській бібліотеці було започатковано інноваційну культурну послугу.

Наразі наші користувачі в рамках «Бібліотечної фотомайстерні» мають змогу:

  • спілкуватися з однодумцями,
  • обмінюватись досвідом й творчим доробком,
  • опановувати тонкощі фотомистецтва,
  • зустрічатись офлайн та онлайн,
  • користуватись бібліотечною технікою й спеціальною літературою в години роботи бібліотеки,
  • мати постійну інформаційну підтримку.

Виходячи з попиту, плануємо запрошувати спеціалістів для проведення майстер-класів, воркшопів по фотомистецтву, блогерству, створенню та просуванню власного бренду. Сподіваємось, що наша ідея допоможе фотоаматорам опанувати мистецтво фотографії  та розповісти про себе світу.

Матеріал підготували: бібліотекарі ЦМБ Ірина Папето, Наталія Гайдоба, Наталія Кузьміна

Категорія: Бібліотечні події | Додав: otdelobslujivaniya (19.10.2020)
Переглядів: 51 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]