MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

Нові аспекти картування громад

Продовжуючи реалізацію проекту «Картування громад», 8 жовтня 2017 року у центрі місцевої активності  «DOBROLAB» відбувся семінар «Активне громадянство та захист суспільних інтересів». Проект  діє у рамках програми «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Благодійним фондом «Помагаєм».

До Добропілля завітали експерт з картування та культурної політики, голова Правління Молодіжної організації «СТАН», тренер правозахисних освітніх програм Ярослав Мінкін та PR-менеджер Української бібліотечної асоціації, голова молодіжної секції УБА Оксана Бояринова для того, щоб поспілкуватися з активними членами громади м. Добропілля і спрямувати увагу на методи вирішення соціально важливих питань.

Також захід був спрямований на опанування небайдужими мешканцями і громадськими активістами ефективних інструментів проведення громадських кампаній на захист суспільних інтересів.

Тренінг відвідали 26 учасників, серед них були як члени ініціативних груп проекту (ГО «ДЦМ Добро», «Центр муніципального розвитку Добропілля», представники Центральної міської бібліотеки), так і активні містяни, які зацікавлені у культурному зростанні Добропілля та налагодженні взаємозв’язків між лідерами громадянського суспільства.

Семінар відбувся у комфортній атмосфері, в якій учасники висловили свою думку, взаємодіючи один з одним, здобули нові ідеї, а від тренера отримали напрямки та варіанти їх втілення. Частина учасників отримала вичерпну інформацію про сам проект і свою можливу роль у його втіленні. Деякі учасники поділилися, що просто не усвідомлювали, як багато поряд людей різних вікових та професійних груп, які поділяють їхні прагнення та пріоритети. Таким чином, тренінг став щаблем на шляху до розв’язання багатьох, на перший погляд, складних задач.

Цінним є те, що навіть активні учасники проекту, які обізнані у головних його засадах, відкрили для себе багато нових питань та проблем, отримали відповіді на деякі з них. В деяких, зрозумілих, на перший погляд, моментах віднайшлося підводне каміння, і те, що лежало на поверхні здобуло нові форми. І саме це є показником важливості і продуктивності зустрічей такого формату: відкрилася безліч шляхів, якими ми маємо пройти, щоб вдосконалити те, що є важливим для нас в нашому місті. Картування громади дійсно спонукає людей ставати потужними захисниками суспільних цінностей та агентами демократичних перетворень. Виходячи з інтересів, небайдужі мешканці можуть в подальшому організовувати соціальні, культурні, освітні, екологічні та правозахисні ініціативи у своїй громаді, базуючись на результатах картування.

Методист ЦБС Д.В. Черкашина

 

Категорія: Бібліотечні події | Додав: Simply_Olya (25.10.2017)
Переглядів: 237 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]