MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

Подвиг та біль Афганістану

15 лютого -  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця Дня закінчення збройної інтервенції до Афганістану.   Афганська війна – одна з самих трагічних сторінок історії нашого народу, яка тривала вдвічі довше ніж Друга світова.

До цієї події 11 лютого в Центральній міській бібліотеці м. Добропілля відбувся вечір-зустріч «Подвиг і біль Афганістану». На захід були запрошені учні старших класів НВК №4. Гостями заходу були воїни-інтернаціоналісти: голова громадської організації «Добропільська міська рада ветеранів Афганістану», молодший сержант, сапер-водолаз, учасник Ферганских подій 1991 року у Ферганської області Узбецької РСР  Закиров Шамиль Анасійович, гвардії сержант запасу Борсук Віталій Васильович, гвардії старший сержант Гутник Олег Миколайович, старший прапорщик артдивізіону Фролов Валерій В’ячеславович, рядовий Ладченко Ян Гегелевич, старшина запасу Савостьянов Олександр Олексійович, сержант Щербина Сергій Володимирович.

Працівниками бібліотеки було проведено огляд біля виставки літератури, де читачі  мали можливість ознайомитися з матеріалами та документами, у яких висвітлюються події, подвиги простих радянських солдат. Також до уваги присутніх була представлена відео-презентація «Воїнам – афганцям м. Добропілля», зроблена з архівних фото бібліотеки.

Школярі разом з гостями нашої зустрічі переглянули  події 1979-1989 років у Афганістані з фрагментів відео-хроніки про Афганську війну та відеозапис пісні «Уходящим», виконаної  Ігорем Кошелем, ветераном війни в Афганістані. Слухали розповіді  воїнів-інтернаціоналістів, які згадували події страшної війни, в якій полягли і наші земляки та вшанували  їх  пам'ять хвилиною мовчання. Діти з захопленням оглянули бойові нагороди воїнів-земляків, задавали питання гостям заходу. Приємним та неочікуваним для бібліотеки був подарунок від воїнів –афганців Есе «Вечная пам'ять тем, кто навсегда остался молодім…», присвячене нашому земляку Німико Анатолию Миколайовичу, який загинув 19 травня 1980 року в Афганістані, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок.

 Учні ознайомившись з основними подіями визвольної, інтернаціональної, миротворчої місії військових контингентів рідної країни на території інших держав закріпили знання про такі поняття , як народ, нація, етнос, держава, громадянин і громадянські права та обов’язки, національно-визвольна боротьба, інтернаціональна допомога, бойові традиції, патріотизм, мужність, героїзм, подвиг, людяність, гуманізм.

  

  

 

Категорія: Бібліотечні події | Додав: otdelobslujivaniya (12.02.2021)
Переглядів: 133 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]