MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

Поезія - музика душі

Кажуть, що поезія — це голос істини, голос правди . Той, хто чує його, здатний піднятися на вершини духу, згуртувати націю, об’єднати людство. Поезією ми захоплюємося, вивчаємо, презентуємо, а також пишемо власну… Творцями поезії є люди різного віку — це наші учні, викладачі, майстри…

21 березня до Всесвітнього дня поезії у рамках клубу поетів «Крила надії» відбувся художньо-поетичний вечір «Поезія – музика душі».  На заході були присутні не тільки постійні його учасники а також до  нас приєднались творці слова з сусідніх міст та селищ великого Добропілля, учасники театральної студії вільного простору «RePost»   і талановита молодь зі студії ТБ і преси «Рожевий СЛОН» ЦДЮТ м. Добропілля. На початку заходу бібліотекарки розповіли присутнім про Рік вшанування великої поетеси Лесі Українки на державному рівні, з нагоди 150-річчя від дня її народження. А також не забули і про талановиту письменницю-шестидесятницю, лауреатку Шевченківської премії Ліну Василівну Костенко. 19березня  їй виповнилось 91 рік.  

   

Працівники  бібліотеки провели огляд біля виставки «Поезія – музика душі», на якій були представлені книжки поетів Добропілля та Добропільського краю. Дівчата з театральної студії вільного простору «RePost»  показали поетичну композицію з поезії Ліни Костенко «Несказане  лишилось несказаним».                              

         Одним із найкращих і найглибших людських почуттів є кохання та любов до рідного краю,  Батьківщини. Його сила облагороджує, робить людину добрішою і кращою, спрямовує на великі діла та героїчні вчинки. Дівчата зі студії ТБ і преси «Рожевий СЛОН» продекламували свої вірші присутнім.

         Коли йдуть від нас близькі, рідні, друзі, це завжди сумна і трагічна подія в житті кожної людини. На превеликий жаль багато прекрасних талановитих поетів та письменників нашого краю пішли з життя.  Лариса Новосьолова, Булат Бутунаєв, Тетяна Добровольська, Володимир Овчаренко, Віктор Нікода, Віталій Блохін, Микола Чорновол, Олександр Срєбранєц, Павло Срєбранєц, Володимир Лєйба, Леонід Зільбер, Вадім Добровольський, Лілія Бурховецька, Веніамін Чуміков, Анатолій Антоненко, Іван Лодижніков.

А в минулому році ми втратили  ще двох близьких  нам людей . Це Заварзін Григорій Іванович та Калініна Ірина Іванівна. Присутні в залі  в світлу пам'ять про померлих прослухали  пісню  М. Караченцева «Я тут» та продивились відео перегляд з їх фотопортретами.

     

До кожного із нас по-різному приходить натхнення творити поезію і у кожного є своя Муза, яка надихає.  Поетичні твори наших поціновувачів прекрасного  є досить різноманітними, розкривають найпотаємніші почуття і думки людини. Так і в книзі білозерської поетеси Алевтини Василівни Мудрян «Шаль из паутинки»,яку вона випустила напередодні  свого ювілею 15 березня 2020 року і презентувала на заході. Авторка  розповіла , що присвятила цю книгу своїй сім’ї, яка надає їй наснагу і надихає на творчість. На згадку Алевтина Василівна подарувала один примірник книги бібліотеці.    Наприкінці першої частини  художньо-поетичного вечора з музичним подарунком  піснею «Творческий марш»  привітав усіх Володимир Похожалов. 

Вечір продовжився у затишній обстановці за чашкою ароматного чаю, а майстри  пера ділилися  своїми новими творчими досягненнями.

 Матеріал підготувала бібліотекар відділу обслуговування Гайдоба Н.Ф.

Категорія: Бібліотечні події | Додав: otdelobslujivaniya (25.03.2021)
Переглядів: 62 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]