MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

Відродження духовності в день Хрещення Русі

Відродження духовності в день Хрещення Русі.

28 липня в Україні щорічно відзначається державна пам’ятна дата – День хрещення Київської Русі. Саме цього дня Православна Церква вшановує пам'ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі, одного із засновників і покровителів нашої державності.

Відповідно до наказу Президента України від 10.11.2009 року № 915/2009 «Про відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі», в бібліотеках міста проходять заходи.

До святкування 1025-річчя Хрещення Русі, в Центральній міській бібліотеці для широкого кола користувачів  презентована книжкова виставка «Прихід Русі до християнської віри!»

         Виставка висвітлює історичну знакову подію для всього українського народу, містить багато православних книжок, з матеріалами першоджерел. Історичні відомості бібліотекарі також знайшли в книжках по історії України та в багатьох православних журналах. Не оминули цю тему й в художній літературі. Багато українських та зарубіжних письменників описали цю тему у своїх творах.  Ці твори  експонуються на виставці   і сьогодні мають неабиякий попит у користувачів.

Багато відвідувачів бібліотеки залюбки підходять до виставки, щоб  ознайомитися з цікавим матеріалом. Бібліотекарі відділу обслуговування біля виставки провели інформ–годину «Від язичества до християнства». Християнство  зіграло виняткову роль в історії нашої держави, житті суспільства, розвитку його культури, духовності та моралі. Дана тема викликала жваве обговорення і навіть суперечки. Важливо зазначити, що темою Хрещення Русі та взагалі темою релігії наразі цікавиться дуже багато людей. Працівники та користувачі Центральної бібліотеки задоволені тим, що в бібліотеці є  книжковий фонд релігійної тематики, щоб задовольнити потреби відвідувачів.

         Книжково-ілюстративні композиції,  присвячені  темі хрещення Київської Русі, представлені до уваги користувачів в бібліотеках-філіях Добропільської міської централізованої бібліотечної  системи:  «День православ'я, день божої благодаті» (бібліотека-філія № 3 смт. Новодонецьке), «Хрещення Русі – набуття Історії» (бібліотека-філія № 4 м. Білицьке), «Історичне значення Хрещення Русі» (дитяча-бібліотека-філія № 5).

«День хрещення Русі православної» - таку назву години цікавого повідомлення  обрали бібліотекарі бібліотеки-філії № 1 та провели її для відвідувачів. Присутні на заході переглянули відеоролики на тему вірувань давніх слов’ян, про часи князівства Володимира та хрещення Русі, віртуально побували у найвідоміших храмах України, зокрема, в Софії Київській, Києво-Печерській лаврі, Володимирському соборі, ознайомились із літературою, представленою на книжковій виставці «День Хрещення Русі»

Хрещення Русі – це і справді дуже велика подія в історії нашого народу, яка змінила духовне і культурне життя людей та звернула їх до справжніх цінностей та віри в  Бога.

 Завідуюча МБВ Добропільської міської ЦБС,

Копатько В.Є.

 

Категорія: Бібліотечні події | Додав: lala (24.07.2013)
Переглядів: 3488 | Теги: бібліотечні, Хрещення, заходи, Русі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]