MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

Зелені свята

Найбільш різноманітним, колоритним є літній обрядовий цикл православних свят українського народу. Серед яких Зелені свята або Трійця. В основі літньої обрядовості лежав культ рослинності, оберегом від злих сил була зелень.  

Напередодні свята в Центральній міській бібліотеці пройшов майстер клас з виготовлення ляльки-мотанки, в рамках реалізації проєкту Простір креативного навчання «Ти можеш усе». 

Перед початком майстер класу учасники ознайомилися з історією, традиціями, звичаями та обрядами святкування Трійці за допомогою документів представлених на книжковій виставці «Зелені свята». 

Однією з книг, яка була представлена на виставці, яку отримала бібліотека в рамках програми поповнення фондів публічних бібліотек, яку втретє адмініструє державна установа Український інститут книги, книга – Олександра Найдена "Українська народна лялька". За допомогою цієї книги ми не тільки дізналися про здобутки сучасної археології, історії, фольклористики, етнології, культурології, філософії, а й власноруч виготовили давній образ ляльки-мотанки з зеленої трави та тканини, як обрядовий оберег пов’язаний з шануванням сонця, рослинності, предків і заклинанням майбутнього врожаю.

Категорія: Бібліотечні події | Додав: otdelobslujivaniya (20.06.2021)
Переглядів: 105 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]