MENU
Головна » Статті » Бібліотечні події

«Зона національної трагедії»

У 2016-му виповнилося 30 років з дня, що перевернув наші уявлення про «мирний атом». 26 квітня сталася найпотужніша за всю історію атомної енергетики аварія на АЕС.

Тепер про українське місто Чорнобиль знає увесь світ. Як і про те, які мужність і героїзм виявили ліквідатори, які протягом кількох місяців намагалися мінімізувати наслідки вибуху на 4-му реакторі.

 «Зона національної трагедії» – таку назву носить книжкова виставка-реквієм, розгорнута у читальному залі Добропільської ЦМБ. Так, Чорнобиль став і справді загальнонаціональним лихом України, таким, яке пройшло крізь серце кожного жителя.

 «Пропусти Чорнобиль крізь серце» – таку назву має перший розділ, у якому читачі можуть знайти літературу, присвячену  подіям тридцятирічної давнини. Яка дасть відповіді на запитання як і чому це сталося з нами, які уроки треба винести з тієї катастрофи і як будувати стосунки з атомною енергією далі.

Хто ж вони, перші? Про це можете довідатися з наступного розділу «Перші жертви радіаційного смерчу». Це працівники чергової зміни 4-го енергоблоку, які одразу кинулися до джерела вибуху і всі померли протягом кількох діб від променевої хвороби, це пожежники частини № 6, котрі намагалися загасити незрозуміле полум`я, а потім теж загинули від радіації. Їм  присвоєно звання, посмертно вручено нагороди, але головне – вдячна пам`ять нащадків, усвідомлення того, що ці мужні люди здійснили справжній подвиг.

Чорнобиль – страшна рана на тілі України, яка болітиме ще довгі роки і десятиліття!

Категорія: Бібліотечні події | Додав: marishasio2013 (26.04.2016)
Переглядів: 506 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]