MENU
Головна » Статті » Добропілля » Історія міста

Вулиці нашого міста

Вулиці нашого міста.

Проспект Перемоги. Головна вулиця нашого міста. Спочатку носила назву Харківська, на честь Харкова, де в 1929-1930 роках було складено перший генеральний план забудови нашого міста. Нинішню назву вулиця одержала в 1985 р. під час святкування 40-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 -1945 років.

Вулиця Театральна. Збудована в 1950-1970 роках. Вулиця починається біля Палацу культури шахти «Добропільська», який добропільці в 50-ті роки називали театром за його величний фасад з колонами. В кінці вулиці знаходиться будинок До-бропільської міської ради.

Вулиця Радянська. Збудована в 1950-1960 p.p. Спочатку носила назву Сталінградська. Тоді на цій вулиці в будинку №12 містились Добропільська районна і Добропільська міська ради, редакція газети «Сталінський шлях», Добропільське відділення Держбанку СРСР. Нинішня назва вулиці з - 1962 р. На початку вулиці знаходиться будинок Добропільської районної ради народних депутатів.

Вулиця Комсомольська. Збудована в 1956-1966 роках. Першими її мешканцями стали комсомольці і молодь - учасники будівництва нашого міста і нових шахт Добропілля. На їх честь і у пам'ять названа ця вулиця. В 1958 р. на цій вулиці був збудований кінотеатр «40 років ВЛКСМ» (нині тут розважальний центр), у 1967-1968 р. р. - спортивний комплекс, який пізніше отримав ім'я Героя Соціалістичної праці С.Г. Арутюнова.

Вулиця Фестивальна. Названа так на честь фестивалю молоді і студентів в Москві (1957 р.), у якому брали участь і молоді добропільці.

Вулиця Московська. Названа на честь столиці Радянського Союзу міста Москви. Це одна з перших озеленених вулиць нашого міста. Нині її прикрашають розкішні каштани.

Вулиця Ремінного. Названа так на честь нашого земляка, фронтовика Великої Вітчизняної війни Героя Радянського Союзу Ф.П. Ремінного. Після війни він закінчив Ленінградську медичну академію імені Кірова і до кінця свого трудового життя був військовим лікарем в Збройних Силах СРСР

Вулиця Фрунзе. Будівництво її почалось у 1961 р. Названа іменем видатного полководця - героя громадянської війни М. В. Фрунзе.

Вулиця Ткачука. Названа на честь члена добровільної народної дружини з охорони громадського порядку, який загинув від рук бандита, охороняючи спокій добропільців.

Вулиця Павла Гордієнка. Випускник школи № 1, вихованець комсомолу Добропільщини, технік-лейтенант 9-ї окремої гвардійської танкової бригади загинув на Базарній площі селища шахти ім. РСЧА, на якій, ідучи на фронт, давав клятву до останнього подиху захищати Батьківщину.

Вулиця Каті Литвинової. Названа в пам'ять учениці школи № 1, комсомолки, військового санінструктора, яка була поранена на полі бою, захищаючи поранених бійців, і загинула від фашистських тортур.

Джерело матеріалу (з книжного фонду ЦМБ Добропільської міської ЦБС): Подолян В. Слово про Добропілля : роки, події, люди / В. Подолян. – Донецк, 2009. – 367 с.

Категорія: Історія міста | Додав: lala (09.10.2013)
Переглядів: 1899 | Теги: історія, Добропілля, міста, назв, вулиці | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]