MENU
Головна » Статті » Добропілля » Люди міста

Почесні громадяни м. Добропілля

ПОЧЕСНІ ГРОМАДЯНИ МІСТА

Звання «Почесний громадянин міста Добропілля» уста­новлено рішенням сесії Добропільської міської ради депутатів трудящих в 1967 р. Особам, яким присвоєне це почесне зван­ня, вручається диплом, посвідчення і значок Почесного грома­дянина міста Добропілля.

Це звання присвоюється людям з активною життєвою по­зицією, які не обмежувались колом своїх особистих інтересів, гаряче любили наше місто і самовіддано працювали для його розвитку та розквіту і заслужили шану добропільців. Ось іме­на цих заслужених людей, які своїм ратним і мирним трудом не тільки прославили своє ім'я, але й прикрасили вінок слави нашого міста і краю.

Василь Омелянович Ігнатенко - учасник трьох воєн (першої світової, громадянської і Вітчизняної) і Жовтневої революції, комуніст з червня 1918 р., ветеран праці, учасник післявоєнної відбудови зруйнованого народного господар­ства. На Добропільщині з 1944 р. Один з керівників радгос­пу «Добропільський». Після виходу на пенсію - активний учасник громадського життя в м. Добропіллі: проводив ве­лику патріотично-виховну роботу серед молоді міста. Наго­роджений бойовим орденом Червоного Прапора, медалями «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», «За доблесну працю. В ознаменування 100-річчя з дня народження В. І. Леніна». В 1967 р. йому першому в нашому місті було присвоєне високе звання Почесного громадянина м. Добропілля.

Федір Гнатович Чабан - ветеран шахти «Білицька», бригадир передової комплексної вуглевидобувної бригади. Герой Соціалістичної Праці (1971 р.)? Заслужений механізатор вугільної промисловості України (1971 р), кавалер орденів Леніна і Жовтневої революції. Почесний громадянин міста Добропілля (1972 р.), наставник молодих гірників.

Захар Кирейович Шевцов - учасник революції, ветеран шахти імені РСЧА з 1937 р. Пройшов трудовий шлях від десятника до заступника начальника шахти. В 1952 р. був обраний головою Червоноармійської селищної ради, а з 1953 р., після перетворення її в Добропільську міську раду, став першим головою новоутвореного міста. Комуніст з 1928 р. Кавалер орденів Леніна і трудового Червоного Прапора. Почесний громадянин міста з 1973 р.

Макар Іванович Мальцев - з 16 років учасник громадянської війни, перший голова сільської ради с. Добропілля. Ветеран шахти ім. РСЧА, один з перших її стахановців довоєнних років. Учасник Вітчизняної війни і післявоєнної відбудови шахти і міста. Почесний громадянин з 1973 р

Катерина Павлівна Качура - одна з перших радянських учителів школи № 1 (з 1926 р.) і перших комсомольців Добропільщини. В 1935 р. - член Добропільського райкому комсомолу. В 1950-1960 роках - секретар Добропільського РК КПУ. Потім працювала директором вечірньої школи. Почесне звання з 1973 р.

Сергій Гевондович Арутюнов - учасник Вітчизняної війни, керуючий трестом «Добропіллявугілля» в 1964-1970 роках, делегат 23-го з'їзду КПРС, Герой Соціалістичної Праці (1966 р.). Почесний громадянин міста (1983 р.). Під його керівництвом шахти міста працювали успішно, перевиконуючи плани вуглевидобутку. Зробив великий внесок у будівництво нашого міста (Палац спорту, стадіон, плавальний басейн, тролейбус, спорткомплекси в Білозерську і Білицькому, водовід Золотий Колодязь - Добропілля і інше).

Сергій Ананійович Талдикін - фронтовик Вітчизняної війни, комбат. Колишній добропільський військовий комісар, підполковник. Кавалер бойових орденів Червоного Прапора, Червоної Зірки, Вітчизняної війни. В рядах Збройних Сил служив більше ЗО років. Засновник добропільського «Зеленбуду», який очолював майже 15 років. Зробив великий внесок у справу озеленення нашого міста. Почесний громадянин з 1983 р.

Василь Ізотович Макаркін - будівельник нашого міста з 1931 р. (50 років). Трудовий шлях: тесляр, майстер, виконроб, начальник будівельного цеху, начальник будівельної дільниці. Учасник будівництва шахти «Гігант» (нині шахта «Добропільська»). Учасник Вітчизняної війни. Після війни відбудовував шахту ім. РСЧА, брав участь в будівництві Палацу культури шахти «Добропільська», Палацу спорту, багатьох житлових кварталів. Відзначений орденами і медалями. Почесний громадянин з 1983 р.

Іван Калістратович Єрмольчук - ветеран шахти ім. РСЧА з 1953 р. Бригадир передової вуглевидобувної бригади, Герой Соціалістичної Праці (1966 р.), повний кавалер знаку «Шахтарська слава» 3 ступенів. Депутат обласної і міської рад багатьох скликань. Почесний громадянин з 1983 р..

Сергій Федорович Набатов - гірник шахти «Добропільська». Брав участь у її будівництві з 1938 р. Був першим комсоргом шахти, а в післявоєнні роки, в часи її відбудови, пар-торгом ЦК КПРС на шахті. В 50-ті роки - другий секретар Добропільського РК КПУ. Учасник Вітчизняної війни, фронтовик. Відзначений нагородами за ратний і мирний труд. Почесний громадянин міста з 1983 р.

Анатолій Георгійович Тарасов - учасник Вітчизняної війни, військовий льотчик. Гірник шахти «Добропільська». В роки післявоєнної відбудови був парторгом ЦК КПРС на шахті. Пізніше працював машиністом підйому, помічником начальника дільниці підземного шахтного транспорту. Нагороджений орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни, медалями, в тому числі - «За відбудову шахт Донбасу». Був головою міської ради ветеранів війни і праці. Почесний громадянин міста з 1983 р.

Микола Назарович Фролов - гірник, ветеран шахти «Білозірська» (38 років). Тривалий час очолював передову бригаду робітників очисного вибою, а в останні роки працював машиністом підземних механізмів. Кавалер ордена Леніна і знаку «Шахтарська слава» трьох ступенів. Протягом багатьох років обирався депутатом Добропільської і Білозірської рад народних депутатів.

Лідія Микитівна Козик - учителька, ветеран Вітчизняної війни (партизанка) і педагогічної праці м. Білицьке (53 роки). Нагороджена орденами Вітчизняної війни, Трудового Червоного Прапора, медалями. Звання Почесного громадянина - з 1983 р.

Дмитро Петрович Говоров - фронтовик Вітчизняної війни, учасник оборони Києва і Сталінграда, Курської битви, штурму Берліна. Нагороджений орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни 1-2 ст. багатьма медалями. Будівельник ДШБУ №9 зі стажем більше 35 років. Учасник будівництва промислових і соцкультурних об'єктів в нашому місті. Почесний громадянин міста з 1988 р.

Петро Семенович Окомашенко - гірник, ветеран шахти «Добропільська» з трудовим стажем 40 років. Перший машиніст вугільного комбайна на шахті. Наставник молодих гірників - навчив гірничій професії понад 25 робітників очисного вибою. Нагороджений орденом Леніна, знаком «Шахтарська слава» 3-х ступенів. Заслужений шахтар України. Почесний громадянин з 1988 р.

Ніна Олександрівна Бутєва - учитель, ветеран педагогічної праці з трудовим стажем 48 років. 23 роки працювала директором школи № 2. Протягом багатьох років збирала матеріали з історії міста і школи. Відзначена орденами, медалями і грамотами. Звання Почесного громадянина міста Добропілля з 1988 р.

Іван Кирилович Рупчев - ветеран Вітчизняної війни, учасник оборони Москви, Сталінграду і штурму Берліна. Нагороджений 6 бойовими орденами СРСР і українським орденом Богдана Хмельницького, багатьма медалями. 12 років працював начальником «Міськзеленбуду», вніс великий вклад в озеленення нашого міста. Потім 10 років очолював міську раду ветеранів війни і праці. Почесний громадянин міста з 1994 р.

Микола Олександрович Крещенко - директор шахти «Піонер» з 1977 р. до теперішнього часу. Перебудував шахту на традиційний (сухий) видобуток вугілля. Збудував у селищі Новодонецькому Будинок культури, спорткомплекс, дитсадок, храми для віруючих, житлові будинки. Заслужений шахтар України. Повний кавалер знака «Шахтарська слава» 1-3 ступенів. Почесний громадянин з 1994 р.

Марія Марківна Леута - учитель, ветеран Вітчизняної війни і педагогічної праці. В роки війни медсестра евакогоспіталю № 1350, комсорг. В Добропіллі з 1947 р. Працювала директором шкіл № 7, № 4, № 1. В 1955-1965 роках очолювала міський відділ освіти. Почесний громадянин з 1994 р.

Андрій Іванович Любас - учасник бойових дій у Вітчизняній війні з Німеччиною і Японією. В селищі Водянському з 1955 р. 20 років очолював комунальну службу селища, яка була зразковою в нашому місті. Наставник молоді. Почесний громадянин з 1994 р.

Іван Іларіонович Бесараб - будівельник. Ветеран праці. З 1970 р. по 1985 р. працював першим секретарем Добропільського міськкому компартії України. Був фактично «генеральним виконробом» будівництва в місті. Завдяки його вимогливості і принциповості роботи велись своєчасно і якісно, а наше місто з благоустрою неодноразово посідало друге призове місце серед малих міст України. З 1985 р. і до кінця життя (грудень 2001 р.)очолював трест «Добропіллявуглебуд». Почесний громадянин з 1996 р.

Юрій Михайлович Романюк - ветеран шахти «Піонер», якій віддав 45 років свого трудового життя. Останні 20 років працював заступником директора шахти з господарчої частини. Доклав багато зусиль для розбудови і упорядження селища Новодонецького. Нагороджений знаком «Шахтарська слава» 1-3 ст. Почесний громадянин з 1996 р.

Микола Петрович Козицький - учасник бойових дій у Вітчизняній війні (1-а гвардійська армія). За комсомольською путівкою прибув у Донбас на шахту «Водяна-1». Ветеран праці шахти «Білицька». Протягом 10 років був головою ради ветеранів війни і праці міста Білицького. Почесний громадянин з 1996 р.

Олександр Федорович Терещенко - учасник Вітчизняної війни. Гірник. Працював на шахті «Добропільська» начальником передової вуглевидобувної дільниці (1953-1966 роки), потім на інженерних посадах в тресті «Добропіллявугілля» до 1970 р.? начальником ШБУ№ 2 - до 1976 р., а далі - у виробничому об'єднанні «Добропіллявугілля». Активний учасник будівництва міста. Почесний громадянин з 1997 р.

Іван Якович Древаль - гірник, ветеран шахтарської праці. В 17 років почав працювати на шахті «Добропільська», якій віддав 24 роки своєї праці. Протягом багатьох років був бригадиром передової бригади прохідників. З 1980 р. - прохідник шахти ім. РСЧА (ш. «Алмазна»). У вільні від праці в шахті часи - будівельник. Будував кафе «Золотий півник», шахтну їдальню, базу відпочинку на Оскольському водоймищі. Збудував чудовий християнський храм в селищі шахти «Алмазна». Він справжня людина - взірець в праці і в житті для добро-пільців. Почесний громадянин з 2000 р.

Веніамін Федорович Чуміков - випускник Донецького індустріального інституту, талановитий гірничий інженер. Починав свою працю на передовій шахті ім. РСЧА, яку потім очолював біля 10 років. Був директором шахти «Добропільська» протягом 18 років, завдяки його зусиллям вона стала кращою у вугільній галузі і не здає передових позицій до цього часу. В 1984 р. шахта «Добропільська» була занесена на Всесоюзну Дошку Пошани ВДНГ СРСР у.Москві. Зробив великий внесок у будівництво міста. Нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора, «Знак Пошани», Дружби народів. Почесний громадянин м. Добропілля з 2000 р.

Віталій Васильович Павловський - будівельник. Бригадир передової бригади мулярів Добропільського ШБУ № 9. Левова доля збудованого в нашому місті - справа рук мулярів* його бригади. Нагороджений двома орденами Трудової слави. Заслужений будівельник України. Почесний громадянин з 2001 р.

Євген Григорович Аралов - гірничий інженер. Починав свою працю на шахті ім. РСЧА. Був директором передової в ті часи шахти. З 1976 р. до 1996 р. працював генеральним директором виробничого об'єднання «Добропіллявугілля». Вніс великий доробок в розбудову міста. Відзначений багатьма державними і галузевими нагородами. Почесний громадянин з 2002 р.

Микола Павлович Жук - гірник. Починав свою трудову діяльність на шахті «Білозерська». Пройшов трудовий шлях від рядового робітника до директора шахти. Працював директором шахти «Новодонецька». Двічі був головою Добропільської міської ради і першим секретарем Добропільського міськкому компартії України. Зробив великий внесок у розбудову Добропілля і його супутників. Почесний громадянин з 2001 р.

Олена Володимирівна Чабаненко - вихованка Палацу спорту ім. С. Г. Арутюнова. Майстер спорту міжнародного класу зі спортивної акробатики (перший тренер М. К. Іванов). П'ятикратна чемпіонка світу, двократна чемпіонка Всесвітніх Ігор (з неолімпійських видів спорту), багаторазовий переможець першості Європи. Нагороджена орденом Княгині Ольги. Звання Почесного громадянина з 2002 р.

Юрій Васильович Глоба - начальник передової вуглевидобувної дільниці шахти «Біозерська», Герой Соціалістичної Праці, Почесний шахтар України, делегат 25 з'їзду КПРС. Почесний громадянин (2003 р.) - за високі показники в праці і активну участь у вихованні молоді.

Володимир Григорович Литвинов - гірник, бригадир передової бригади прохідників шахти «Добропільська», яка досягла рекордних показників механізованого проходження гірничих виробок. Йому першому в нашому місті було присвоєне звання Героя України. Заслужений шахтар України. Депутат Верховної Ради України. Почесний громадянин з 2003 р.

Сергій Вікторович Кужель - гірничий інженер, ветеран шахти «Білозерська», в 1991-1996 роках її директор. В 1999-2004 р. р. - генеральний директор ВО «Добропіллявугілля». Тоді шахти Добропілля видавали щорічно більше 5 мільйонів тонн вугілля. Лауреат Державної премії України, повний кавалер знака «Шахтарська слава» 1-3 ст. і ордена «За розбудову України». Почесний громадянин з 2003 р.

Микола Іванович Дем'янко - у Добропіллі з 1968 р. Працював начальником тролейбусного депо, потім директором автобази ВО «Добропіллявугілля», в 1996-1999р. р. - заступник голови міської ради. Потім - заступник міністра Кабінету міністрів України. Почесний громадянин з 2003 р.

Ігор Миколайович Гуменюк - наш земляк, генеральний директор АРС. Надавав велику фінансову підтримку шахтам Добропілля. Почесний громадянин з 2003 р.

Володимир Ілліч Шелудченко - у з 1978 р. З 1985 до 1990 р. - голова виконкому Добропільської міської ради. Перший заступник голови правління «Нафтогаз України». Вніс значний вклад в розбудову нашого міста. Почесний громадянин з 2003 р.

Володимир Васильович Подолян - лікар-терапевт Добропільської районної лікарні з 1959 р. Делегат Всесоюзного з'їзду лікарів у Москві (1988р.), робкор міськрайонної газети «Шлях перемоги» («Новий шлях»). Нагороджений орденом «Знак Пошани», значком МОЗ СРСР «Відмінник охорони здоров'я». Почесний громадянин з 2003 р. за великий внесок в охорону здоров'я добропільців і написання літопису міста.

Володимир Гнатович Лейба - гірничий інженер. Голова виконкому Добропільської міської ради в 1967-1982 роках. Потім працював на відповідальних інженерних посадах ВО «Добропіллявугілля». Багато зробив для справи розбудови нашого міста. Почесний громадянин з 2004 р.

Алла Сергіївна Мостова - ветеран міськрайонної газети «Новий шлях» (з 1967 р). З 1989 р. - редактор газети. Заслужений журналіст України - за батолітню плідну працю і великий внесок у розвиток засобів масової інформації України. Високе звання Почесного громадянина міста присвоєне в 2004 р.

Микола Григорович Чмиренко - ветеран праці шахти «Добропільська» (з 1956 р.). Начальник вуглевидобувної дільниці, яка протягом багатьох десятиліть працювала успішно. Нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, знаком «Шахтарська слава» 1-3 ст. Почесний громадянин з 2007 року.

Іван Пантелійович Терещенко - учасник Вітчизняної війни. Гірничий інженер. Голова виконкому Добропільської міської ради в 1963-1967 р. р. Працював на шахтах «Добропільська» і ім. РСЧА. Зробив великий внесок у справу розбудови нашого міста. Почесний громадянин з 2007 р.

Джерело матеріалу (з книжного фонду ЦМБ Добропільської міської ЦБС): Подолян В. Слово про Добропілля : роки, події, люди / В. Подолян. – Донецк, 2009. – 367 с.

Категорія: Люди міста | Додав: lala (19.06.2013)
Переглядів: 1012 | Теги: почесні, громадяни, Добропілля, міста, люди | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]