MENU
Головна » Статті » Добропілля » Люди міста

Спортивна слава Добропілля!

ДОБРОПІЛЛЯ - МІСТО СПОРТИВНЕ

Фізична культура і спорт - невід'ємна частина культури суспільства. Саме це спрямовує людей до здорового способу життя.

Добропіллю дуже повезло. І це тому, що не тільки Радян­ський уряд, але й керівники місцевої влади і вугільної галузі в нашому місті завжди приділяли велику увагу розвитку фіз­культури і спорту, його матеріальної бази. Особливо велике будівництво спортивних об'єктів велось в 60-і роки минулого століття. Великий вклад у цю справу вніс колишній трест «Добропіллявугілля» і його тодішній керуючий Герой Соціаліс­тичної Праці С.Г. Арутюнов. Саме завдяки ініціативі і енергії цієї мудрої людини наше місто в числі перших одержало чудо­ві спортивні комплекси.

У 1967 р. в м. Добропіллі збудовані Палац спорту і стадіон, а в 1968 р. - плавальний басейн. В цьому ж році споруджені спортивні комплекси в містах Білозерське і Білицьке. Пізніше, в 1984 р. спорткомплекс звели і в селищі Новодонецьке.

В 60-80-і роки у Великому Добропіллі збудовано 2 десятки нових типових шкіл, 2 міських профтехучилища з гімнастичними залами і спортивними майданчиками. В 1988 р. (в 35-ту річницю з часу надання Добропіллю статусу міста) у Великому Добропіллі уже було 4 спорткомплекси, 2 стадіони, 2 плав-басейни, 16 гімнастичних залів і 18 спортивних майданчиків.

За минулі і нинішні роки в місті Добропіллі виросла велика група високопрофесійних тренерів і викладачів фізкультури. В їх числі:

В.В. Аксьонов - Заслужений тренер України з важкої атлетики. Справі розвитку спорту в нашому краї віддав більше 55 років свого трудового життя.

Нині - він тренер Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву (СДЮШОР) Донецької області. Його ім'я увічнене в радянському виданні 1985 р. «Провідні важкоатлети України». Він починав свою працю в 1967 р. тренером спортклубу шахти «Добропільська». Через 20 років став провідним тренером з важкої атлетики спеціалізованої школи олімпійського резерву Донецької області. Виховав 3-х майстрів спорту міжнародного класу, 12 майстрів спорту. В числі його вихованців: О. Первій, К. Пілієв - майстри спорту міжнародного класу (у них він був першим тренером); С. Мартиненко - рекордсмен і чемпіон СРСР; В. Жога - майстер спорту, переможець чемпіонатів і змагань за кубок України.

М.К. Іванов - Заслужений тренер України зі спортивної гімнастики, перший тренер О. Чабаненко - майстра міжнародного класу зі спортивної акробатики. Трудовий стаж в спортивній справі більше 30 років. Нині тренер ДЮСШ в м. Добропіллі.

Г. А. Пілієв - Заслужений тренер України з важкої атлетики, батько і наставник майстра спорту міжнародного класу К. Пілієва. Нині тренер з важкої атлетики м. Білозерське.

О. А. Миронюк - один з семи кращих тренерів України з боксу. Він був першим наставником Д. Литвиненка - чемпіона і срібного призера чімпіонатів Європи. Серед перспективних вихованців І. Захарчук, О. Кротов, Є. Завалініч, О. Пилипенко - призери обласних змагань.

A. О. Бичков - тренер з боксу 1-ї категорії СДЮШОР Донецької області. Серед кращих вихованців - В. Гулюк, О. Новиков. А. Уманський.

І. Г. Шупиченко - тренер з боксу вищої категорії (м. Білозерське). Серед кращих його вихованців - Р. Бурмистрьонок, кандидат в мастри спорту, срібний призер України, В. Смета-нін, Є. Ковальчук.

B. М. Жога - майстер спорту з важкої атлетики, тренер (м. Білозерське).

Віктор Іонасович Грибаускас - тренер 2-ї категорії з футболу, старший тренер міської футбольної команди «Добре поле» (м. Добропілля).

Володимир Іонасович Грибаускас - тренер 1-ї категорії з футболу, один з зачинателів футболу на шахті «Добропільська». Нині тренер дитячих і юнацьких футбольних команд нашого міста.

І.О. Сорокіна - тренер 1-ї категорії по дзюдо (ДЮСШ профспілки вугільників).

І. В. Осова, А. В. Чалов - тренери зі спортивної гімнастики.

Н. Я. Афанасьєва - майстер спорту зі спортивної гімнастики, директор ДЮСШ (м. Добропілля).

Г.С. Котова - керівник центру зі спортивного туризму. Г. Й. Мирна - тренер зі спортивного туризму.

Багато років праці віддали розвиткові спорту викладачі фізкультури шкіл міста - В. І. Черкасов, Т. П. Черкасова (ЗОШ №7), В. Г. Мельник (ЗОШ №19), В. І. Янкович (ЗОШ №4), Г. П. Бєлая (гімназія), С. А. Філенко (школа-інтернат), Н. М.. Іванова (НВК).

У нашому місті уже виникли спортивні сім'ї: важкоатлети Піліеви - Григорій Ангелович і його син - Костянтин Григорович; Грибаускас - брати Володимир і Віктор - тренери з футболу та їх сестра Лариса Іонасовна - керівник відділу міськвиконкому з фізкультури і спорту; Афанасьєви (спортивна гімнастика)- Ніна Янзеновна - директор ДЮСШ м. Доброппілля і її донька Ю. В. Гондарєва - тренер зі спортивної гімнастики; подружжя Черкасових (В. І. Черкасов і Т. П. Черкасова)- викладачі фізкультури в школі.

Спортивна гордість нашого міста:

Олександр Первій - майстер спорту міжнародного класу з важкої атлетики, срібний призер 22-х Олімпійских ігор, багаторазовий переможець першості Європи і світу з важкої атлетики. (Перший тренер В. В. Аксьонов).

Олена Чабаненко - майстер спорту зі спортивної акробатики, п'ятикратна чемпіонка чемпіонка світу, двократна чемпіонка Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту, багаторазовий переможець першості Європи. (Перший тренер М. К. Іванов).

Валентин Могильний - майстер спорту міжнародного класу,.чемпіон Європи, світу і Олімпійських ігор (1988 р.) зі спортивної гімнастики.

Сергій Мартиненко - майстер спорту, чемпіон і рекордсмен СРСР з важкої атлетики.

Костянтин Пілієв - майстер спорту міжнародного класу, срібний призер чемпіонату Європи і 6-ї першості світу з важкої атлетики.

Денис Литвиненко - срібний призер і чемпіон Європи з боксу.

Добропілля і нині залишається в числі міст України, де розвитку фізкультури і спорту приділяється велика увага. На початок 2008 року в місті Добропілля налічувалось 4 Палаци спорту, 2 стадіони, 2 плавбасейни, 25 гімнастичних залів, 26 спортивних майданчиків, З футбольних поля.

Всі спорткомплекси знаходяться на балансі відокремлених підприємств ДП «Добропіллявугілля». Витрати на утримання спортивної бази нашого міста досягають 2 млн. грн. на рік. Велику увагу розвитку фізкультури і спорту приділяють До-бропільський міський голова В. Т. Дерипаска, та начальник фінансового управління Л. А. Зима. Активно працює відділ з фізичної культури і спорту Добропільської міської ради (завідувач Л. І. Грибаускас) по залученню молоді до активного здорового способу життя. Свідченням успішного виконання програми «Розвиток фізкультури і спорту в 2007-2008 рр.» є той факт, що спортивна організація нашого міста серед малих міст Донецької області двічі поспіль посіла перше місце. Це велике досягнення Добропілля.

Виконанню програми сприяють:

Розвиток дитячого і юнацького спорту.

Добропілля має 2 власні ДЮСШ і 6 відділів обласних спеціалізованих шкіл Олімпійськго резерву в Донецькій області.

Розвиток фізкультурно-оздоровчого руху серед населення міста.

Навесні 2007 р. за кошти місцевого бюджету відкрито До-бропільський центр фізичного здоров'я «Спорт для всіх» (директор Т. М. Стащенко).

Оздоровча робота серед працівників вугільних підприємств. Великий внесок Добропільського теркому вугільників (голова П. П. Древаль) і профспілкових працівників (Т. М. Чеботарьова, В. М. Токаренко, Л. В. Пешков).

Успішно працюють спортивні комплекси шахт: «Добро-пільська» (директор І. Ф. Шестаков), «Білозерська» (О. В. Скляров), «Піонер» (Р. М. Горохова). Слід відзначити особливо наполегливу і професійну роботу спортивного комплексу шахти «Білицька» (директор Н.Т.Воротіленко).

Активно підтримують проведення спортивних заходів (матеріально) керівники і підприємці міста.

На Добропільщині є багато яскравих талановитих спортсменів - переможців обласних, Всеукраїнських і міжнародних змагань з важкої атлетики, спортивної гімнастики. Боксери міст Добропілля і Білозерського є основною ударною силою збірної команди Донецької області. Щороку майже 120 спортсменів отримують масові розряди, 2-3 - виконують норми кандидатів в майстри спорту.

У 2007 р. спортсмени міста і збірні команди брали участь у 38 змаганнях позаміського рівня, де отримано: перших місць - 22, других - 35, третіх - 12, четвертих і п'ятих - 18.

У 2008 р. до занять фізкультурою і спортом у Великому Добропіллі залучено понад 11 тисяч молодих добропільців. А це запорука їхнього здоров'я.

В статті наведені дані на 2008 рік.

Джерело матеріалу (з книжного фонду ЦМБ Добропільської міської ЦБС): Подолян В. Слово про Добропілля : роки, події, люди / В. Подолян. – Донецк, 2009. – 367 с.

Категорія: Люди міста | Додав: lala (09.04.2013)
Переглядів: 1184 | Теги: спортсмени, слава, спортивна, Добропілля | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]