MENU
Головна » Статті » Наші видання » Бібліографічні

Книга під сонцем

Навчальні будні позаду, а це значить, що можна цілих три місяці геть не вчитися і провести час із користю, за читаням! Особливо, якщо у списку на літо – найцікавіші, перевірені часом, експертами і ровесниками книжки для будь-якого віку. Вони завжди були найбільшою цінністю людства, допомагали пізнати історію, культуру, побут та звичаї як свого, так і інших народів. Проте, з технічним прогресом у сучасне суспільство прийшли і нові досягнення людства. Молодь надає перевагу різним девайсам, гаджетам, що замінили все: спілкування з друзями, дворові ігри, читання книжки.

Кожна мама знає, наскільки важливе читання для розвитку дитини. Але що старші діти, то складніше «відтягнути» їх від комп’ютера та зацікавити книжкою.

Тож як батьки можуть зацікавити дитину читанням?

Ось кілька порад від фахівців про те, як можна мотивувати дитину полюбити читання:

1. Покажіть гарний приклад – почніть із себе. Читайте часто й для власного задоволення. Так ви створите для своїх дітей модель для наслідування.

2. Нехай у вашої дитини буде доступ до різноманітної літератури: художньої, довідкової, книжок про хобі та різні зацікавлення.

3. Заохочуйте діяльність, частиною якої є читання: готуйте з кулінарних книжок, майструйте повітряного змія за книжкою з інструкцією, спостерігайте за птахами та шукайте інформацію про них в енциклопедії…

4. Читайте бодай десять хвилин щодня.

5 .Не ігноруйте спілкування за допомогою записок: лишайте дітям письмові завдання чи посилання на холодильнику і заохочуйте письмові відповіді.

6. Попросіть дитину принести книжку з бібліотеки для вас або молодшого братика чи сестрички.

7. Присвятіть один вечір на тиждень родинному читанню замість перегляду телевізора, або користування в Інтернетом.

8. Заохочуйте дитину за кожної «читальної» нагоди. Пам’ятайте, що читання – це не тільки «великі книжки», але й комікси, ігри, письмові інструкції, титри в кіно, листування.

9. Читання книжок повинно асоціюватися із задоволенням. Не нав’язуйте дитині книжок на свій смак: можливо, вони їй не сподобаються. Дозвольте їй обрати книжки самостійно. Переконайтеся, що дитина має доступ до різноманітної літератури.

10. Не ігноруйте так звану «низьку» літературу, комікси й дешеві журнали. Можливо, саме вони зростять у вашій дитині любов до читання.

11. Не завершуйте читання читанням. Обговорюйте з дитиною книжки, які прочитала вона, або які ви прочитали разом, згадуйте про події чи персонажів із книжкою у різних ситуаціях. Нехай ваше спілкування буде приємним і приносить задоволення.

Для цього ЦМБ м. Добропілля рекомендує вам декілька книжок для дітей і підлітків, які не нудно буде читати влітку і які не відпустять вас до самого завершення канікул:

1. Барри, Джон М. Питер Пэн : для дошк. возраста / Джон М. Барри. – М.: «Детская литература», 1981. – 189 с.

Все дети, кроме одного-единственного на свете ребёнка, рано или поздно вырастают. Венди знала это наверняка.

2. Бессон Л. Артур и минипуты : роман, книга первая / Люк Бессон ; перевод с франц. Е. Морозовой. – М. : Махаон, Азбука-Аттикус, 2014. – 336 с.

Мастер фантазии, иллюзии, головокружительных сюжетов, Люк Бессон, режисёр «Пятого элемента», «Никиты», «Голубой бездны» и других замечательных кинофильмов, создаёт новую сказку. Это его дебют в детской литературе, и в этой сказочной повести есть все: тайны, загадки, погони, клады, волшебство…

Читая старинную книгу, юный Артур узнаёт о загадочной стране крохотных существ – минипутов. Только дед Артура, великий путешественник, таинственно исчезнувший несколько лет назад, умел проникать туда, но знания свои зашифровал.

Бабушке Артура грозит беда: её большой дом когут отобрать за долги, и внук решает проникнуть в страну минипутов, найти там деда и зарытый им клад. Ему удаётся разгадать загадку перехода, и … начинаются невероятные приключения, во время которых он знакомится с принцессой Селенией и её братом, принцем Барахлюшем.

3. Бессон Л. Артур и месть Урдалака : роман, книга третья / Люк Бессон ; перевод с франц. Е. Морозовой. – М. : Махаон, Азбука-Аттикус, 2015. – 352 с.

Артур получает послание с просьбой о помощи, доставленное ему паучком-почтальоном. Мальчик встревожен: он уверен, что могли написать только минипуты.

Но именно в этот момент отец объявляет о своём решении возращаться домой, в город.

Мальчик успевает предупредить своего дедушку о полученном письме: возможно, Арчибальд что-нибудь придумает. Ведь как раз сегодня ночью лунный луч коснётся волшебной подзорной трубы и откроется проход в страну минипутов.

Но небо затягивают тучи…

4. Бессон Л. Артур и война двух миров : роман, книга четвёртая / Люк Бессон ; перевод с франц. Е. Морозовой. – М. : Махаон, Азбука-Аттикус, 2014. – 352 с.

Какие дъявольские планы собирается осуществить Урдалак, чтобы завоевать новый мир, в который он переместился обманным путём? Как Артур, оставшийся в мире минипутов, сможет победить жестового Ужасного У?

Чтобы сохранить любовь прекрасной принцессы Селении, Артур готов вступить в бой против Урдалака как в мире минипутов, так и в большом реальном мире…

5. Витчер М. Нина и сила Абсинтиума : Книга шестая : Роман / М. Витчер; пер с итал. В Николаев. – М.: Махаон, Азбука-Аттикус, 2015. – 480 с.

Нина Де Нобилли, мадридская школьница, внучка мага и алхимика Михаила Мезинского, вместе со своими друзьями продолжают восстановление Золотого Числа. Это число – 1,618 – обеспечивает жизнь, красоту и гармонию прекрасной планеты Ксоракс. Без него просто не может существовать Вселенная! В книге «Нина и Золотое Число» ребятам удалось спасти две его единицы, вступив в жесточайшую схватку с каменными Воинами князя Каркона – вечного врага Нины, задумавшего во что бы то ни стало погубить Ксоракс. В книге «Нина и сила Абсинтиума» юная алхимичка пытается найти цифру 6 Золотого Числа. Удастся ли ей столь непростая миссия? Ведь Каркон не дремлет, все силы Зла стоят на его стороне! Но Нина, отважная, добрая сердцем девочка, не знает страха и без колебаний вступает на путь борьбы.

6. Дейзи, Медоус Морская свинка Рози, или Тайна ветра : повесть / Дейзи Медоус ; пер. с англ. Е.В. Олейниковой. – Москва : Эксмо, 2016. – 128 с. – (Лес Дружбы. Волшебные истории о зверятах).

Дракониха Тучка умеет создавать ветер – и тепер в Лесу Дружбы так ветрено, что Лили и Джесс чуть не сдуло. Но крохотная морская свинка Рози настолько обоятельна и безстрашна, что сумеет найти общий язык с грозной драконихой и даже … помочь ей!

7. Джанні, Родарі Пригоди Цибулино: Повість-казка, для мол. та серед. шк. віку / Родарі Джанні ; пер. з італ. А. Іллічевського; іл. О.О. Чукавіна. – К.: Школа, 2008. - 282 с.; іл. – (Дит. світ. бест.).

Цибулино! Принц Лимон! Барон Апельсин! Ці казкові герої впродовж уже кількох десятиліть вчать юних читачів розпізнавати добро і зло. А прийшли вони до нас з чудової книжки, яку подарував добро і зло. А прийшли вони до нас з чудової книжки, яку подарував дітям усього світу відомий письменник з Італії Джанні Родарі.

8. Лагін Л. Старик Хоттабич: Повість-казка / Л. Лагін; пер. з рос. В. Герман; худож. М. Шеварьов. – К.: Махаон-Україна, 2008. – 368 с.: іл. – (Сер. «Казкові повісті»).

Піонер Волька Костильков знаходить у річці таємничу глиняну посудину й відкорковує її. З цієї миті й починаються неймовірні та дивовижні пригоди юних москвичів та їхнього дивакуватого друга Гасана Абдурахмана ібн Хоттаба, або, простіше, старика Хоттабича.

Написана далекого 1938 року, казкова повість не втратила своїх чарів дотепер.

9. Линдгрен, Астрид Пеппи длинныйчулок поселяется в вилле «Курица»: Повесть – сказка. Для млад. шк. возраста / Астрид Линдгрен ; перевод со швед. Лилианны Лугиной ; худож. Арсен Джаникян. – М.: «Махаон», 2015. – 158 с.

На окраине одного маленького шведського городка вы увидите очень запущенный сад. А в саду стоит почерневший от времени ветхий дом. Вот в этом-то доме и живёт Пеппи Длинныйчулок. Ей исполнилось девять лет, но, представьте себе, живёт она там совсем одна.

10. Ролінг, Дж. К. Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінг ; переклад з англ. Віктор Морозов ; за ред. Івана Малковича. – К.: Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2016. – 345 с.

Найпопулярніша в світі дитяча книга. Це друга книжка про пригоди Гаррі Поттера. Він знову вступає у відчайдушну сутичку зі злом. Проте цього разу ворог такий сильний, що надії на перемогу майже немає…

11. Ролінг, Дж. К. Гаррі Поттер і в’язень аз кабану / Дж. К. Ролінг ; переклад з англ. Віктор Морозов ; за ред. Івана Малковича. – К.: Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2008. – 382 с.

Найпопулярніша в світі дитяча книга. Пригоди Гаррі Поттера тривають. Разом з Роном та Герміоною, своїми найкращими друзями, він уже третій рік навчається у Гогвортській школі чарівників. На Гаррі насувається страшенна небезпека; усі про це знають, але ніхто не в змозі допомогти…

12. Ролінг, Дж. К. Гаррі Поттер і келих вогню / Дж. К. Ролінг ; переклад з англ. Віктор Морозов та Софії Андрухович ; за ред. Івана Малковича та Івана Малковича. – К.: Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2016. – 670 с.

Найпопулярніша в світі дитяча книга. Попереду у Гаррі Поттера четвертий рік навчання у Гогвортській школі чарів та чаклунства, на яку несподівано насувається дивовижна подія – Тричаклунський турнір. І, на жаль, не лише він…

13. Ролінг, Дж. К. Гаррі Поттер і орден фенікса / Дж. К. Ролінг ; переклад з англ. Віктор Морозов ; за ред. Івана Малковича. – К.: Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2016. – 814 с.

Найпопулярніша в світі дитяча книга. Ніхто й не сподівався, що п`ятий рік навчання у Гогворсті буде для Гаррі та його друзів легкою прогулянкою. Проте запровадження в школі посади Верховного інквізитора ще більше все ускладнило…

14. Рутківський, Володимир Гості на мітлі: повість / Володимир Рутківський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 240 с.

Стара відьма зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, отримала відрядження з Лисої гори. Вона має прилетіти до рідного села, да ще малою зазнала безліч принижень та образ, і викрасти якусь дівчинку для того, щоб зробити її своєю ученицею. Спочатку страшні навіть перевиконують план.

15. Трэверс, Памела Мэри Поппинс : для сред. шк. возраста / Памела Трэверс; перевод с англ. Б. В. Заходера; худож. Радна Сахалтуев. – РИО «Самовар 1990», 2004. – 190 с. – (Серия «Шк. библиотека»).

Если ты хочешь отыскать Вишнёвый переулок, просто-напросто спроси у полисмена на перекрёстке. Он слегка сдвинет каску набок, задумчиво почешет в затылке, а потом вытянет палец своей ручище в белой перчатке…

Категорія: Бібліографічні | Додав: abibliograf (31.05.2017)
Переглядів: 515 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]