MENU
Головна » Статті » Новинки фонду

Книжні новинки

Запрошуємо переглянути книжні новинки ЦМБ, які щойно надійшли до фонду бібліотеки. Також запрошуємо прочитати ці книги, завітавши до нашої бібліотеки.

 Гете Й.В. Фауст / Й.В. Гете; пер. з нім. М. Лукаша; передмова й примітки Б. Шалагінова; худож.-ілюстратор Є. Вдовиченко; К.: КЕТС, 2012. — 400 с.

Трагедія Гете «Фауст» (1832) є геніальним сплавом античної міфології, середньовічних легенд, німецького фольклору та життєвих реалій того часу.

«Фауст» — літературне втілення двох філософських течій: докантівського емпіричного пасивізму та кантівського ідеалізму.

Це твір, що створив нову літературну епоху на тлі епохи Просвітництва. Не прийнятий сучасниками автора, «Фауст» став визначальним явищем німецької та європейської літератури на рубежі ХІХ—ХХО ст., суттєво вплинув на світогляд і творчість кількох поколінь. Крім того, в ньому вперше на той час майстерно синтезовані трагічна піднесеність шекспірівської драми та жива природність народного театру.

«Фауст» — гімн Людині, що через пізнання і творчість у єдності з природою осягає безсмертя.

 

 Камю А. Чума: романи, повість: пер. з фр. / А. Камю; передмова Д. С. Наливайка; худож.-оформлювачі Б. П. Бублик, Л. Д. Киркач-Осіпова. — Харків: Фоліо, 2012. — 462 с. — (Б-ка світ. літ-ри).

Серед письменників та інтелектуалів минулого сторіччя, творчість яких викликала великий інтерес серед інтелігенції Заходу й чинила на неї значний вплив, одне з чільних місць належить французькому письменнику, лауреату Нобелівської премії, Альберу Камю (1913—1960). Вагомість його внеску в літературу і духовну культуру XX сторіччя важко переоцінити.

Цікавість сучасного читача до творів Камю аж ніяк не зменшилась. Тому можна з певністю сказати, що творчість цього письменника витримала найсуворішу і найсправедливішу перевірку перевірку часом.

Романи «Чужий», «Чума» та «Падіння», що представлені у цьому виданні, вважаються одними з найкращих у творчому доробку Камю. Їх об'єднує предмет роздумів письменника — це людина, її свідомість і психологія, її місце і доля в світі, її поведінка в різних життєвих ситуаціях.

 

 Монтень М. Проби: вибране / М. Монтень; пер. з фр. та примітки А. О. Перепаді; післямова В. Л. Скуратівського; худож.-оформлювач Б. П. Бублик. — К.: Шанс, 2012. — 444 с.

 «Проби» — найвизначніший твір знаменитого французького письменника і мислителя Відродження Мішеля Монтеня (1533—1592), що вже за життя автора набув широкої популярності, а згодом всесвітньої слави. Ця книга здебільшого має характер автобіографічних визнань, у ній Монтень розглядає людину як найбільшу цінність і намагається дати відповідь на запитання «Хто я?», розмірковуючи про природу людського духу.

«Проби» справили величезний вплив на письменство і філософію наступних віків і є шедевром французької філософської думки XVI століття.

До видання увійшли вибрані розділи із безсмертного твору Мішеля Монтеня.

 

 Пруст М. У пошуках утраченого часу. Ґермантська сторона: роман / М. Пруст; пер. з фр. та примітки А. Перепаді; худож.-ілюстратор І. І. Яхін. — Київ: Золоті ворота, 2012. - 475 с.

Марсель Пруст (1871 — 1922) — видатний французький письменник, родоначальник сучасної психологічної прози. У видавництві «Фоліо» вийшли друком романи М. Пруста «На Сваннову сторону» й «У затінку дівчат-квіток».

У романі «Ґермантська сторона» зображено звичаї вищого світу. Життя світських левів і левиць не таке вже й райдужне, як здається на перший погляд, позаяк представники цього прошарку суспільства постійно носять маски, грають відведені їм ролі навіть тоді, коли це нікому не потрібно. «Ґермантська сторона» — це книга про поезію снобізму, відчуту вразливою душею молодика, який ступив на «потертий коцик» палацу Ґермантів.

 


 Пруст М. У пошуках утраченого часу. На Сваннову сторону: роман / М. Пруст; пер. з фр. та примітки А. Перепаді; передмова Д.С. Наливайка; худож.-ілюстратор І.І. Яхін. — Київ : Золоті Ворота, 2012. — 380 с.

Марсель Пруст (1871—1922) — відомий французький письменник, родоначальник сучасної психологічної прози.

Роман «На Сваннову сторону» вперше був опублікований у 1913 році. Книжка засмутила навіть доброзичливо налаштованих читачів і критиків, бо на перший погляд це був невдалий автобіографічний роман, вельми заплутаний хронологічно, з подіями, що ніяк не складалися в загальну картину. І в той же час «На Сваннову сторону» — це перший крок у світ, де минуле і сучасне створюють складний візерунок, сліди якого після Пруста можна віднайти у багатьох, зовсім різних «архітекторів» світової літератури.

 


 Пруст М. У пошуках утраченого часу. Полонянка: роман / М. Пруст; пер. з фр. та примітки А. Перепаді; худож.-оформлювач О. Д. Кононученко. — К.: ПП «Золоті Ворота», 2012. — 333 с.

Марсель Пруст (1871—1922) — видатний французький письменник, родоначальник сучасної психологічної прози.

У романі «Полонянка», опублікованому в 1923 році, М. Пруст зображує складні людські стосунки. Марсель, засмучений пристрастю та ревнощами, ув'язнив Альбертину у своїй квартирі. Коли напад ревнощів стихає, він усвідомлює, що більше вже не кохає свою подружку, та коли ревнощі спалахують з новою силою, кохання перетворюється на страшну муку.

 


 Пруст М. У пошуках утраченого часу. Содом і Гоморра: роман / М. Пруст; пер. з фр. та примітки А. Перепаді; худож.-оформлювач О. Д. Кононученко. — К.: ПП «Золоті Ворота», 2012. — 440 с.

Марсель Пруст (1871-1922) — видатний французький письменник, родоначальник сучасної психологічної прози.

Роман «Содом і Гоморра», опублікований у 1921—1922 роках, чи то не вперше в новій літературі порушує тему статевого збочення. Якщо содомітська тема дає простір крутій картині звичаїв людського суспільства, то гоморрейська розвивається вже майже лірично.

  Пруст М. У пошуках утраченого часу. У затінку дівчат-квіток: роман / М. Пруст; пер. з фр. та примітки А. Перепаді; худож-ілюстратор І. І. Яхін; — Київ: Золоті ворота, 2012. - 443 с.

Роман «У затінку дівчат-квіток» видатного французького письменника, родоначальника сучасної психологічної прози Марселя Пруста (1871—1922) побачив світ 1919 року і того ж року був удостоєний Ґонкурівської премії.

Чарівна історія кохання, інтелектуального прозріння й епохи, за словами Андре Моруа, «повної сумного зачарування приреченості», постає на сторінках роману, який приніс авторові загальне визнання.

Разом з Джойсівською проза Пруста стала етапною в розвитку світової романістики й знаменувала народження зрілого, фундаментального модернізму.

 


 Рабле Ф. Ґарґантюа та Пантаґрюель / Ф. Рабле; пер. зі старофранц. та примітки Анатоля Перепаді; ілюст­рації В. М. Норазяна. — Харків: TOB «Бібколектор», 2012. - 634 с.

Франсуа Рабле (1494—1553), французький письменник-гуманіст доби Ренесансу, замолоду чернець, а потім лікар, писав свій фантастично-сатиричний роман «Ґарґантюа та Пантаґрюель» протягом 20 років. Цей твір нерозривно пов'язаний з народною культурою Франції пізнього Середньовіччя та Відродження. Із неї автор запозичив і головних героїв (двох королів-велетнів Ґарґантюа і Пантагрюеля, правдолюбця Панурґа), і саму мову розповіді. Сміх Рабле позбавлений страху перед сильними світу сього, церквою та забарвлений у карнавально-святкові тони.

 

Категорія: Новинки фонду | Додав: lala (03.05.2013)
Переглядів: 1178 | Теги: Камю, Пруст, Рабле, Монтень, гете | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]