MENU
Головна » Статті » Новинки фонду

Новеньке для читання!

Знайомтесь з новими книгами нашої бібліотеки!

Кальдерон де ла Барка.  Життя — це сон [Текст]: двомовне видання для дітей та юнацтва / Кальдерон де ла Барка. — К.: Грамота, 2012. — 112 с.: іл.

У п'єсі геніального іспанського драматурга Педро Кальдерона де ла Барки, наступника Лопе де Веги, стверджується його найулюбленіша сентенція: «І вві сні слід робить добродіяння», для неї характерний глибокий психологізм і філософське осмислення життя. Сюжет п'єси захоплює читача, автор змальовує душевне благородство, відстоює право на людську гідність. Текст п'єси в цьому виданні подається в сучасному перекладі відомого українського перекладача Михайла Литвинця. Крім того, паралельно в книжці подано оригінальний текст п'єси іспанською мовою (CALDERON DE LA BARCA. Lavida es sueno). Текст книжки проілюстрований видатним художником нашого часу Сергієм Якутовичем.

Видання призначене для широкого кола шанувальників не лише творчості іспанського драматурга, а й пошановувачів перекладацького хисту М. Литвинця і художніх робіт С. Якутовича.

 

Мачківський (Мачковський) М.А. Коріятовичі [Текст] / М.А. Мачківський. — К.: TOB «Видавництво «Гетьман», 2012. — 560с.

«Коріятовичі» — новий історичний роман сучасного українського письменника Миколи Мачківського. У творі відображено події, що відбувалися в Україні за Литовської доби. Головні персонажі — Коріятовичі, небожі Великого князя литовського Ольгерда, яким він після розгрому татар на Синіх Водах (1362 р.) передав для управління Поділля. На цім терені яскраво розкрилися їхні зодчі, ратні та дипломатичні здібності.

 
Севак Паруйр. Немовкнуча дзвіниця [Текст] : поеми та вірші; пер. з вірм. М. Нестерчука / Паруйр Севак; худож. оформл. А. Марковської. — Львів : Каменяр, 2008. — 423 с: іл.

Це найповніше видання українською мовою віршів та поем класика новітньої вірменської літератури Паруйра Севака (1924—1971). В книзі вміщено твори, присвячені батьківщині, любовна та філософська лірика, а також найзначиміший твір поета — лірико-епічну поему "Немовкнуча дзвіниця", присвячену життю та трагічній долі геніального вірменського композитора Комітаса. Поема зображає широку панораму народного життя на зламі XIX і XX сторіч.

 Словацький Ю. Зібрання творів [Текст] : у 2 т. / Ю. Словацький ; упоряд., вступ, ст., заг. ред. Р. Лубківського. — Львів : Світ, 2011. —

Т. 2 : драматичні твори, українські письменники і критики про Юліуша Словацького. — 2012. — 592 с.

До найповнішого українського видання творів класика польської та світової літератури Юліуша Словацького (1809-1849) ввійшли вибрані драми і трагедії в перекладах українських поетів, а також кращі статті та розвідки українських дослідників творчості Ю. Словацького.

Зібрання приурочене до 200-літнього ювілею Юліуша Словацького.

 


Франзен Дж. Свобода [Текст]: роман / Дж. Франзен; пер. з англ. А. О. Івахненко; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. — Харків: Фоліо, 2012. — 447 с. — (Карта світу).

Джонатан Франзен (нар. 1959 р.) — відомий американський письменник, у 2001 році удостоєний Національної книжкової премії США (National Book Award).

У романі «Свобода» (2010), що блискуче відроджує традиції класичної літератури XIX століття, Франзен розмірковує над тим, чи є свобода вибору, чи знаємо ми, чого прагнемо, коли бажаємо свободи, як легко жертвуємо близькими людьми заради її привида.

Свобода стає прокляттям для Волтера Берґланда. Його життя вибудуване як ідеальний проект. Він криштально чесна людина, читає правильні книжки і слухає правильну музику; він ідеальний чоловік і батько; він присвятив себе боротьбі за довкілля, голосує на виборах за правильних кандидатів; він споживає правильну їжу і навіть у страшні міннесотські морози їздить на роботу велосипедом. Та раптом його життя, як неправильно збудований міст, руйнується під тиском чужої свободи. Спочатку бунт сина, потім зрада дружини і єдиного друга і нарешті зрада власних принципів...

 

Категорія: Новинки фонду | Додав: lala (12.10.2013)
Переглядів: 898 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]