MENU
Головна » Статті » Новинки фонду

Нові книги

Ці книги щойно надійшли до фонду нашої бібліотеки. Пропонуємо познайомитися з анотаціями до них та завітати до бібліотеки для докладнішого ознайомлення з книгами.

Гальченко, Сергій. Скарби літературних архівів / С. Гальченко; під редакцією М.Г. Жулинського. — К.: Атопол, 2012. — 448 с.

Книга «Скарби літературних архівів» — результат багаторічних пошуків відомого вченого-літературознавця, архівіста і музейного діяча С. Гальченка, який оприлюднював свої знахідки в публікаціях, але й озвучував їх на українському радіо, за що був удостоєний премії ім. І. Франка Держкомтелерадіо України.

Пошуки С. Гальченка не обмежувалися лише територією України: його архівні мандрівки (археографічні експедиції) сягали далекого Заполяр'я, де вченому пощастило віднайти рукописи Остапа Вишні та інших репресованих українських письменників, але й до Сполучених Штатів Америки, Канади, звідки він привіз унікальні рукописи, документи українських письменників і діячів науки та мистецтва.


Гончар О. Твори в дванадцяти томах. Т. 9. Кн. 1 : Публіцистика / О. Гончар; редкол.: М.Г. Жулинський, В.Г. Дончик, С.А. Гальченко, І.М. Дзюба, В.Д. Гончар, І.Ф. Драч. – К. : «Видавництво «Наукова думка» НАН України», 2012. – 886 с.

У дев'ятому томі творів О.Т. Гончара подається публіцистика. Том видається у двох книгах. Перша містить нариси, статті та промови письменника, друга — інтерв'ю, передмови, рецензії, теле- і радіовисту­пи, відкриті листи, заяви, звернення, записи до музейних книг, некро­логи, привітання, а також твори малих жанрів публіцистики.Дзюба Іван. Не окремо взяте життя / Іван Дзюба; післямова Миколи Жулинського. - К.: Либідь, 2012. - 760 с.

Це - найповніше зібрання спогадів і роздумів видатного письменника й громадського діяча - нашого сучасника, людини, якій є що сказати світові. Для широкого читацького загалу.

 
Іванченко Р. П. Золоті стремена-2 / Р. Іванченко. - К.: Видавництво «Дніпро», 2012. — 880 с.

До книги Р. П. Іванченко увійшли два романи — «Гнів Перуна» та «Золоті стремена».

У романі «Гнів Перуна» відтворено історичне минуле «матері городів руських» — Києва. У центрі роману — образ автора «Повісті минулих літ» Нестора, який все своє життя присвятив благородній справі утвердження духовності, могутньої сили слова, боротьбі за єднання руських земель, всього східнослов'янського світу.

В основу сюжету роману «Золоті стремена» покладено період боротьби давньоруського народу з нашестям іноземних полчищ з заходу і Золотої Орди — зі сходу.

Головні герої роману — Федір, Добрава, коваль Михайло, Данило Галицький, Олександр Невський зберегли в собі і передали наступним поколінням право і обов'язок захищати рідну землю, жити в мирі з іншими народами.

 

Коротич В. О. Від першої особи. Вибране / Віталій Коротич; упоряд. та післямова Л. В. Череватенка.   — К: Криниця, 2012. — 784 с: портр. (Серія «Бібліотека Шевченківського комітету»).

До вибраних творів всесвітньовідомого письменника, Шевченківського лауреата Віталія Олексійовича Коротича вміщено визначальні сторінки із його рясного поетичного і прозового доробку. Авторитет видатного письменника і журналіста, громадського діяча він завоював у переломні роки перебудови. Величезна заслуга В. Коротича як демократа-публіциста в тому, що він вніс значний особистий вклад у демократичні зміни, що призвели до розпаду тоталітарного СРСР та утворення незалежної України. Для світу цей український письменник став уособленням демократичних змін у Східній Європі і колишньому Радянському Союзі.

Публіцистична загостреність вибраних творів В. Коротича — позиційний чинник у вирішенні проблем державотворення, формуванні демократичного суспільства в Україні.

 

Мовчун А. Лауреати премії ім. Лесі Українки дітям / А. Мовчун, Л. Мовчун. — Луцьк: ПрАТ «Волинська обласна друкарня», 2012. — 200 с.

В українській літературі для дітей почесну вершину займають твори, відзначені літературною премією імені Лесі Українки. Починаючи з дня заснування цієї найпочеснішої премії у галузі дитячої літератури, її лауреатами (до 2012 року) стали 54 письменники.

Наше видавництво створило серію книг «Письменники — лауреати літературної премії імені Лесі Українки». В них ми розповідаємо дітям про митців, чиї книги були відзначені цією престижною нагородою, і ознайомлюємо маленьких читачів з їхніми творами та цікавими фактами біографії.

Ця книга — перша в серії. Її відкривають твори незабутньої Наталі Забіли — першого лауреата премії.

Видання призначене для дітей молодшого шкільного віку.


Стус В. С. Листи у вічність.... — Донецьк: TOB «ВКФ «БАО», 2012. — 272 с, 8 арк. іл.

Василь Семенович Стус (1938-1985) — великий український поет-класик, творчість і доля якого викликають щире захоплення та глибоку повагу. Трагічна, велична й вічна постать поета, що сам на сам змагався з несвободою і невіглаством, є певним уособленням усієї духовної історії нашого народу.

До збірки ввійшли твори Василя Стуса, що є золотим спадком вітчизняної літератури. Читач також має можливість ознайомитися з життєвим і творчим шляхом поета.

Видання адресоване широкому загалу шанувальників поетичного слова.Тарахан-Береза 3. П. "Заворожи мені, волхве...". Тарас Шевченко і Михайло Щепкін / 3. П. Тарахан-Береза. — К.: Мистецтво, 2012. — 352 с.: іл.

Видання, присвячене 200-літньому ювілею з дня народження Т. Г. Шевченка і 225-річчю М. С. Щепкіна, збагачує шевченкознавство цікавим аспектом. 3. П. Тарахан-Береза, спираючись на науково-історичні документи, здійснила оригінальне дослідження щодо живописного твору Т. Г. Шевченка "Портрет Михайла Щепкіна". 1843 (?). Ця картина, а також портрет юного Т. Г. Шевченка, інші документальні раритети публікуються в Україні вперше. Видання доповнене малярською спадщиною Т. Г. Шевченка.

Розраховано на спеціалістів і широке коло читачів.Терещенко M. Перший олігарх : Михайло Іванович Терещенко (1886-1956) : Надзвичайна історія життя мого діда, як її розповіла б мені моя бабуся / Мішель Терещенко ; пер. з фр. — К. : Ніка-Центр, 2012. - 256 с.

Ця надзвичайна книжка написана прямим нащадком легендарного роду Терещенків Мішелем. Автор спробував подивитися на події кінця XIX — першої половини XX століття очима свого діда — Михайла Івановича Терещенка. У книзі описані перипетії життя цієї блискучої людини, що у тридцять один рік була власником одного з найбільших статків Російської імперії, депутатом Державної думи Росії, міністром фінансів, а тоді — іноземних справ у Тимчасовому уряді після Лютневої революції 1917 року. Він втратив усе, але спромігся почати своє життя з чистого аркуша і, перебуваючи в еміграції, став одним із найшанованіших фінансистів світу. Крім того, ця книжка про родину, яку без перебільшення можна назвати взірцем працьовитості, щедрості й турботи про слабких і знедолених, про родину добродійників і меценатів, що подарували своїй країні лікарні й притулки для сиріт та інвалідів, університети й театри, картинні галереї й храми.

Для широкого кола читачів. 


Шевченківські лауреати, 1962—2012: енцикл. довід. / авт.-упоряд. М. Г. Лабінський; вступ, слово Б. І. Олійника. — 3-тє вид., змін, і допов. — К.: Криниця, 2012. — 864 с: портр.

Пропонований довідник — третє видання, доповнене і перероблене, яке знайомить читачів із лауреатами Шевченківської премії за 1962—2012 роки (Перше видання побачило світ у 2001, друге — у 2007 році). У статтях довідника подано короткі біографічні відомості, висвітлено основні віхи творчої діяльності лауреатів. До багатьох статей додається бібліографія про творчість митця. Книгу проілюстровано фотопортретами Шевченківських лауреатів, яких нині налічується 623 персоналії та 8 колективів. Вміщено ряд документів щодо діяльності Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка.

Це видання адресовано широкому колу шанувальників української культури.


Шевченко, Тарас. «Я так її, я так люблю...» : вибрані вірші та поеми / Тарас Шевченко; упорядкув. і вступ, ст. М. Г. Жулинського; прим. С. А. Гальченка. — К. : Либідь, 2012. - 704 с; іл.

Книга містить вибрані вірші та поеми Тараса Шевченка, написані в різні періоди життя Великого Кобзаря. Поетичні твори, що вже давно увійшли до скарбниці світової літератури, подано в оригіналі та в російських перекладах, здійснених М. Рильським, А. Тарковським, Л. Вишеславським, Б. Пастернаком, В. Інбер, В. Державіним та багатьма іншими блискучими перекладачами. Книгу щедро ілюстровано малюнками, офортами й малярськими творами Шевченка, які віддзеркалюють іще одну грань його могутнього таланту.

Для широкого читацького загалу.

Категорія: Новинки фонду | Додав: lala (30.11.2013)
Переглядів: 883 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]