MENU
Головна » Статті » Новинки фонду

Нові книги нашої бібліотеки!

Новинки книжного фонду чекають на свого читача! Може, цей читач – Ви? Отже, на Вас чекають наступні нові книги:

Борисполець В. Одкровення : верлібри / Віталій Борисполець. — К.: ВІД «Академія», 2012. — 256 с.

П'ята поетична збірка Віталія Бориспольця «Одкровення» органічно продовжує попередню — «Тлумачення тиші».

 

Братунь, Ростислав.  Глибини часу не міліють. Вибране / Р. Братунь; упоряд. Н. Колесніченко-Братунь. — Львів : Світ, 2012. — 280 с.

Книга вибраних творів Ростислава Братуня не випадково має назву "Глибини часу не міліють". З плином часу монументальна постать Братуня — громадського діяча, одного з лідерів національного відродження, провідника у боротьбі за незалежність України, першого демократичного, по-справжньому народного депутата від Львівщини до Верховної Ради С PC Р відтіснила Братуня — поета, в творах якого оригінальна метафоричність і щирість ліричної сповіді переплелись з епічністю та сміливо-провокативним для його часу пошуком модерного слова. У глибинах часу загубилось для загалу й авторство текстів пісень, які стали духовним скарбом нашого народу. Читачам пропонується захоплююча мандрівка хронологічною течією зростання поетичного таланту видатного українського поета Ростислава Братуня. До книги ввійшов також досі неопублікований щоденник цієї неординарної особистості.

Для широкого кола читачів.


Дімаров А. А. Прожити й розповісти. Вибрані твори. — К., Дніпро, 2012. - 832 с.

У цій книжці відомий сучасний український письменник Анатолій Дімаров розповідає про своє життя й літературну творчість, про друзів та побратимів по перу від повоєнних років до наших днів.


Драч І. Ф. Наближення : поетичні переклади й статті / І. Ф. Драч; упорядкування, вступ, ст. і комент. В. О. Брюґґена. — Харків: Фоліо, 2012. — 380 с.

До книги відомого українського поета, лауреата Шевченківської премії Івана Драча (нар. 1936 р.) увійшли літературно-критичні статті й кращі художні переклади з багатьох мов, створені протягом десятиріч. Багатогранний талант І. Драча дозволив йому майстерно передати поетичні особливості таких творців, як Данте Аліг'єрі і Федеріко Гарсіа Лорка, Пабло Неруда й Олександр Блок, Отар Чіладзе і Володимир Маяковський, роблячи їх близькими і зрозумілими сучасному читачеві.

Видання розраховане на широке коло любителів красного письменства.

 Завгородній, Юрій. Задовгий день «Ч». Зона поза часом: роман. — Львів: Кальварія, 2012. - 176 с.

Книжка Юрія Завгороднього (1940-2012) хоча і творилася деякою мірою за спогадами власного перебування серед активних учасників післяаварійної роботи в Чорнобильській зоні, але на сьогодні вже проминуло досить багато часу з тих днів, тому автор значно віддалився від конкретизації тодішніх подій та реальних осіб. Ця річ є цілковитими художніми фантазіями поета, роздумами над загальнолюдськими проблемами, візіями зболеної пам'яті поета, які не створюють цілісного епічного полотна, а намагаються змалювати давні події через окремі фрагменти доль двох людей, які з різних причин опинилися в «Зоні поза часом», що є тільки тлом подій одного задовгого дня. Автор запевняє, що головні персонажі цієї книжки, як і всі допоміжні діючі особи, не мають реальних прототипів.

 Лузіна Л. Київські відьми. Меч і хрест / Л. Лузіна; пер. з рос. В. С. Бойка; худож.-оформлювач О. Д. Кононученко. — Харків: Фоліо, 2012. — 431 с.

Три молоді киянки прийняли від помираючої відьми Килини її дар. Як же вони зуміють розпорядитися ним? Адже вони такі різні: студентка історичного факультету Маша Ковальова, залізна бізнес-леді Катерина Дображанська і звільнена з нічного клубу співачка-зайдиголова Даша Чуб на прізвисько Землепотрясна.

Всі події розгортаються в наші дні. Але, володіючи магічною силою, не важко потрапити в минуле і познайомиться з авторами «Трьох богатирів» і «Демона» — Віктором Васнецовим та Михайлом Врубелем, А також відвідати київську Лису Гору, де, за переказами, збиралися усі слов'янські відьми.

 

Палійчук, Олекса. Священний вогонь: історич. повісті. / передм. В. Олійник - К.: TOB «Боривітер», 2012.- 150 с.

Книжка «Священний вогонь» - цікава розповідь про життя наших предків у дохристиянські часи. З неї читач довідається, які звичаї, вірування та проблеми мали давні українці, який тернистий шлях їм доноди лось долати у боротьбі за виживання.


Роздобудько І. В. Перейти темряву / І. В. Роздобудько; худож.-оформлювач О. М. Артеменко. — Харків: Фоліо, 2012. — 155 с. — (Графіті).

... Якщо метелику, що потрапив до сачка, по черзі відривати крильця та лапки, він буде дуже кумедно повзти та звиватися. Таких метеликів та мурашок у його сачку повно. З відірваними крильцями вони намагаються злетіти і не розуміють, чому це не виходить. Знову і знову вони повзуть, а він просто дивиться на них. Він не кат — він дослідник, і він дуже хоче знати, що вони відчувають, ці комахи. І впевнена дитяча рука знову тягнеться до сачка...

... Цікаво, а як там воно з людьми?..

 Сняданко Н. В. Амаркорд: романи, есей / Н. В. Сняданко. — Київ: Будинок письменників, 2012. — 892 с.

До збірки відомої української письменниці і перекладачки Наталки Сняданко «Амаркорд» увійшли вибрані романи у новій авторській редакції, а також не опублікований раніше в Україні есей. У своїй творчості Наталка Сняданко робить спробу серйозного, хоча й іронічно оформленого усвідомлення та переосмислення цілого періоду пострадянської історії. Байдуже, про що пише Сняданко — про зів'яле кохання, гопників у ніч на Івана Купалу чи про джазову співачку з облущеними нігтями, — читати її однаково тепло й приємно...
Чубач Г. Т. Радість висоти : поезії / Ганна Чубач. — К. : Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2012.— 208 с.

"Радість висоти" — нова книга творів відомої поетеси, заслуженого діяча мистецтв України Ганни Чубач. Мелодійні за звучанням, глибокі за змістом, вони возвеличують злети людського духу серед буденності прагматичного життя.

Талановито і тривожно змальовує поетеса наш час і кожним рядком засвідчує свою громадянську причетність до суспільного життя України.

 

Категорія: Новинки фонду | Додав: lala (03.07.2013)
Переглядів: 1095 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]