MENU
Головна » Статті » Новинки фонду

Нові книги з музично-театральної та художньої культури України

Нові книги для шанувальників української народної пісні, для всіх, кого цікавить музично-театральна та художня культура України.

 

Корнійчук В. П. Маестро Анатолій Авдієвський. Портрет хору з мозаїки : художньо-доку­ментальна повість / Володимир Корнійчук. — К.: Криниця, 2012. — 496 с. : іл., портр. (Серія «Б-ка Шевченківського комітету).

Із самобутніх новел-мозаїк автора, численних спогадів, інтерв'ю і роздумів безпосередніх учасників хору — співаків і музикантів, хормейстерів і диригентів, хореографів, балетмейстерів, із численних відгуків визначних вітчизняних і зарубіжних музичних критиків, мистецтвознавців, музикознавців із різних країн світу, — вперше в історії українського музикознавства, вимальо­вується поліфонічний творчий портрет як самого Маестро, видатного хормейстера сучасності, педагога й композитора, професора, академіка Національної академії педагогічних наук України та Національної академії мистецтв України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевчен­ка, Героя України, народного артиста України Анатолія Авдієвського, так і очолюваного ним із 1966 р. Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки.

У цій оригінальній літописній книзі В. Корнійчука читач віднайде цікаві факти й відгуки світової преси про уславлений хор імені Григорія Верьовки та його художнього керівника Ана­толія Авдієвського, познайомиться з вагомою дискографією колективу, хронологічним життєпи­сом хормейстера тощо. Численні фотоілюстрації доповнюють мистецькі обрії цього видання. Книгу адресовано найширшому колу шанувальників української народної пісні.

 

Марголіна І.  Ангели Врубеля / Ірина Марголіна. - К.: Либідь, 2012. - 144 с.: іл.

Ця книжка відкриває для читача новий, незвичний аспект творчості Михайла Врубеля «київського» періоду - ангельську тематику. Йдеться про підготовку та створення кирилівських ікон і монументальних композицій, а також ескізів до розписів собору Святого Володимира. Подаються цікаві подробиці, пов'язані з перебуванням художника в Києві, інших містах України, колом його спілкування. Своєрідним історично-біографічним тлом оповіді про київські шедеври Врубеля є численні спогади сучасників, листи, світлини того часу. Яскравий акцент книжки - репродукції творів генія модерну.

Для широкого читацького загалу.

 

Рожок Володимир. Стефан Турчак / Володимир Рожок ; переднє слово Бориса Олійника. — К. : Либідь, 2012. — 248 с.: іл.

Книга розповідає про видатного українського диригента зі світовим ім'ям, Героя Праці, народного артиста СРСР і України, лауреата Державної премії Української PCP імені Т. Г. Шевченка, Державної премії Грузинської PCP імені 3. Паліашвілі, професора Стефана Васильовича Турчака.

На великому документальному та ілюстративному матеріалі докладно висвітлено життєвий і творчий шлях маестро — одного з лідерів культурного простору України XX століття. Його вроджена музикальність, блискучий вишкіл, унікальний диригентський талант сприяли довершеним інтерпретаціям оперно-балетних та симфонічних творів українських, російських і зарубіжних композиторів як минулого, так і сучасності.

Для широкого кола читачів, усіх, кого цікавить музично-театральна культура України.

 

Белічко Ю. В. Леонід Андрієвський — художник книги: Літопис життя і творчості : мистецтвознавче дослідження / Юрій Белічко. — К.: Криниця, 2012. — 408 с.: 405 іл. (Серія "Бібліотека Шевченківського комітету").

Це дослідження висвітлює життєвий і творчий шлях одного з провідних майстрів сучасного українського книжкового мистецтва — народного художника України, лауреата Національної премії України імені Т. Г. Шевченка Л. І. Андрієвського. Воно є першим окремим мистецтвознавчим виданням про цього сучасного художника книги — самобутнього майстра в галузі розробки сценарію, режисури, ілюстрування і конструювання книги.

Людина високої обдарованості і широких гуманітарних інтересів, він передусім виступає як художник найпрестижніших, фундаментальних видань з української історії та мистецтвознавства, що побачили світ в Україні у другій половині XX — поч. XXI ст. Видання, художньо опрацьовані ним, стали дорогоцінним набутком сучасної української культури.

Широта і змістовність духовного світу митця виявляються також у талановитому опрацюванні ним монументального та станкового живопису і графіки, у зверненні до складних історико-архітектурних реконструкцій, у фахово авторитетних мистецтвознавчих та літературознавчих дослідженнях, у розбудові словникової справи в Україні. Широкому загалу Леонід Андрієвський відомий також як пристрасний журналіст-публіцист і активний громадський діяч.

Розповідь про його життєвий і творчий шлях — це водночас і розповідь про непростий у своїх історично-соціальних колізіях період в історії культури книговидання в Україні.

 

Лисенко М. Кантати для хору та симфонічного оркестру : Партитура / Микола Лисенко. -  К.  :    Муз. Україна,  2012.  —  176 с.: ноти.

Перше видання симфонічних партитур кантат геніального українського композитора-класика Миколи Віталійовича Лисенка на слова Тараса Григоровича Шевченка.

Творча спадщина засновника національної української композиторської школи й по сьогодні цікава слухачеві, адже змушує людську душу резонувати у відповідь на музичні полотна, написані цілою палітрою звукових барв, основою яких часто є народно-пісенна інтонаційна стихія. Іноді музика Лисенка - тонка та інтимна, іноді - тужлива та лірична, а іноді в ній на повний зріст буяє епос нашої історії, рясно политої кров'ю героїв та оспіваної великими поетами.

 

Дмитро Гнатюк. Зоряний шлях: альбом / В. Д. Туркевич (вступна стаття), Г. М. Гнатюк (упорядкування). — К: Мистецтво, 2012. — 352 с.: іл. — Укр., переднє слово і текстівки англ., рез. рос. і фр.

Альбом присвячено творчості Дмитра Михайловича Гнатюка, всесвітньо відомого баритона, народного артиста України, професора Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, академіка Академії мистецтв України. Арії з опер, романси та українські пісні у виконанні Д. Гнатюка зачаровували слухачів класичної та народної музики як на Батьківщині, так і в усьому світі. Видатний діяч української культури, Герой України Д. Гнатюк вписав золоту сторінку в історію вокального мистецтва.

Альбом розраховано на музикознавців та широке коло шанувальників таланту артиста.

 

Національний музей історії України. У двох томах: альбом / Н. Г. Ковтанюк, О. В. Іванова, 3. О. Зразюк, А. В. Литовченко, А. С. Андріуца, О. В. Шевченко; фотозйомка Д. В. Клочка. - К.: Мистецтво, 2012. - Т. 2. - 336 с.: іл. - Укр., ст. і текстівки англ.

До другого тому двотомного видання «Національний музей історії України» ввійшли унікальні твори образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, рукописні документи, стародруки, нумізматика та зброя зі збірки Національного музею історії України та його філії - Музею історичних коштовностей України. Ці рідкісні пам'ятки репрезентують матеріальну культуру України та інших країн.

Розраховано на музеєзнавців, істориків, широке коло читачів, усіх, хто цікавиться історією та культурою України.

 

Степовик Д. В. Українська гравюра бароко. — К.: TOB «Видавництво "Кліо"», 2012. — 495 с.: іл.

У книзі на прикладі творчості чотирьох визначних майстрів української барокової графіки XVII й початку XVIII століть — Олександра Тарасевича, майстра Іллі, Леонтія Тарасевича та Івана Щирського — висвітлюються характерні риси одного зі світових мистецьких стилів епохи Просвітництва — стилю бароко. Україна у XVII—XVIII століттях набула унікального досвіду серед країн Центральної та Східної Європи щодо органічного єднання західноєвропейських варіантів стилю бароко з українськими мистецькими традиціями, а в ширшому розумінні — зближення православної та католицької естетики у творах на релігійну та світську тематику. Автор детально досліджує феномен українського бароко, визначає його суттєві й формальні риси у порівнянні з автохтонним стилем бароко у мистецтві країн Заходу.

Понад 200 ілюстрацій різних видів та жанрів гравюри дають уявлення про українську гравюру бароко, в ділянці якої, крім простудійованих чотирьох найвизначніших майстрів, працювали за цієї доби ще десятки інших граверів.

 

Микола Пимоненко: альбом / І. В. Огієвська. - К.: Мистецтво, 2012. -128 с.: іл. Укр. та англ., рез. рос.

В альбомі репродукуються твори визначного українського художника кінця XIX - початку XX ст. Миколи Корниловича Пимоненка (1862-1912), який правдиво і поетично відобразив життя села, змалював звичаї і побут українців, створив яскраві народні образи. Розраховано на спеціалістів і широке коло читачів.

 

 

Категорія: Новинки фонду | Додав: lala (30.10.2013)
Переглядів: 1150 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]