MENU
Головна » Статті » Новинки фонду

Шанувальникам історії

Нові книги, які стали частиною фонду нашої бібліотеки, розраховані як на науковців, викладачів, студентів, так і на масового читача, тобто на всіх, хто цікавиться історією не тільки України, але й інших країн. В цих книгах вміщено документи і матеріали, які висвітлюють найважливіші події в історії світу з найдавніших часів до сьогодення.

Бєлашов Б. Це ми - діти війни. / Б.І. Бєлашов, В.В. Загребельний, М.И. Вінтоняк. - Д.: Видавництво «Донбас», 2012. - 400 с.

Звинувачуємо тих, хто вкрав наше дитинство. Ми не політики, не солдати, ми просто діти. Неупереджені свідки. Нам не можна не вірити. Ми сподівалися на забезпечену старість, та не тут-то було. Ми вижили, але наші батьки загинули на фронтах за те, щоб ми жили. Ми вижили, встали на ноги, бо наша держава піклувалася про нас.

Наша книга розрахована на масового читача і для тих, хто не бачив і не відчував запаху війни.Генерал Петр Шкидченко. Воспоминания современников и документы / авт. ідеї та укладач Сергій Бабаков. - 2-е изд. - К.: Пресс-КИТ, 2012. - 480 с.

Читателям предлагается сборник воспоминаний и документов, которые рассказывают о жизни выдающегося полководца и прекрасного человека - уроженца Украины, Героя Российской Федерации генерал-лейтенанта Шкидченко Петра Ивановича, который погиб 19 января 1982 года в Афганистане при выполнении боевого задания. Большинство материалов, собранных в этой книге, публикуется впервые.

Книга рассчитана на широкий круг читателей.Дмитренко В. Імператор Нерон. У вирі інтриг / В. Дмитренко. — Львів: Кальварія, 2011. — 160 с.

Нерон мріяв про славу артиста, але у 17 років став імператором. Звістку про його смерть чимало римлян зустріли радісними вигуками на вулицях міста, проте були й такі, хто ще довго прикрашав його гробницю весняними й літніми квітами... Імператор Нерон був цинічним і жорстоким, безжалісним до близьких людей. Та варто знати, що спонукало його так чинити і хто були його радники. Ким були ці люди? Якими були їхні мотиви? Чи підпалював Нерон Рим? Чи милувався видовищем пожежі?

Можливо, після прочитання цієї книжки ви по-іншому подивитеся і на очільника римської молоді Нерона, і на імператора Нерона, і на його оточення. Адже ще Йосиф Флавій, його сучасник, зазначав, що багато з тих, хто писав про Нерона, або перекручували істину із вдячності до нього, або оббріхували його з ненависті й ворожості. Тому автор цієї книжки використовує лише перевірені факти, іноді коментує події чи висуває власні гіпотези, але нічого не вигадує, щоби читач сам відчув, яким насправді був Нерон Клавдій Цезар Август Германік, верховний понтифік, удостоєний трибунської влади, імператор, Отець Вітчизни.


Дмитренко В. Октавіан Август. Народження Римської імперії / В. Дмитренко. — Львів: Кальварія, 2011. — 272 с.

Прах Октавіана Августа було урочисто поховано у мавзолеї, заздалегідь побудованому за його наказом, а його самого — обожнено рішенням римського сенату. Він владарював майже шістдесят років і став першим римським імператором, зумів об'єднати в своїх руках військову, громадянську та релігійну владу. Октавіан Август вивів Римську державу з руїни й сваволі громадянських воєн і привів до стабільності й процвітання.

Коли загинув Гай Юлій Цезар, усиновлений ним небіж, 19-річний Гай Октавій, не мав ані війська, ані впливу. І ця книга розповість вам про те, як Гай Октавій став Октавіаном, консулом і тріумвіром, а потім — імператором Октавіаном Августом.Енґлунд П. Полтава: Розповідь про загибель однієї армії / П. Енґлунд; пер. зі швед. О. Сенюк, О. Буценка; худож.-оформлювач Б. П. Бублик. — Харків: Фоліо; Стокгольм: Шведський ін-т, 2012. — 348 с.

Це перше видання українською мовою здійснено з ініціативи Шведського інституту (Si) в співпраці з Посольством Швеції в Україні. Книжка входить у програму Шведського інституту із відзначення 300-літньої річниці Полтавської битви.

«Ця книжка присвячена простому піхотинцеві Ерікові Моне, що належав до п'ятого капральства однієї з рот Упландського полку. Його дружину звали Карін Матсдотер. Рано вранці 28 червня 1709 року Еріку в груди влучило гарматне ядро, і він помер. Тіло його й досі лежить поховане на тому місці, де він загинув, на полі десь за чотири кілометри на північний захід від українського міста Полтави». - Петер Енґлунд.


Історія України: Джерельний літопис / за ред. В.І. Червінського, М.І. Обушного. — К.: КВІЦ, 2012. - 832 с.: іл.

Вміщено документи і матеріали, які висвітлюють найважливіші події в історії України з найдавніших часів до сьогодення, методику їх використання та інші дидактичні матеріали.

Подано найрізноманітніші типи джерел: уривки з ЛІТОПИСНИХ свідоцтв, юридично-правових документів, генеалогічних таблиць княжих династій, фольклорних матеріалів, історико-географічних карт із праць відомих істориків, спогадів учасників подій, свідчень іноземців.Нариси історії української революції 1917-1921 років : у 2-х кн. Кн. 2 / ред. кол. : В.А. Смолій, Г.В. Боряк, В.Ф. Верстюк [та ін.]. – К. : Наукова думка, 2012. – 460 с.

У книзі розповідається про особливий період в модерній історії України, в ході якого були реалізовані перші в XX ст. українські державотворчі проекти: Українська Народна Республіка, Українська Держава, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Соціалістична Радянська Республіка. Розкриваються соціальні, політичні та культурні аспекти революційного часу. Нариси узагальнюють великий історіографічний доробок сучасних українських істориків, які займаються вивченням Української революції.Підлуцький О. 25 портретів на тлі епохи / О. Підлуцький; ілюстрації В. Бариби; худож.-оформлювач Ю. Романіка. — Харків Фоліо, 2012. — 475 с.: іл.

Юзеф Пілсудський та Віллі Брандт, Махатма Ґанді та Вацлав Гавел, Авґусто Піночет та Марґарет Тетчер... Героїв цієї книжки об'єднує те, що вони змогли стати справжніми лідерами нації, згуртувати співвітчизників і вивести свої країни з глибоко кризових ситуацій. Автор, розповідаючи про 25 знакових особистостей XX століття, показує їх без звичних штампів, надає маловідомі факти та в той же час змушує замислитися, яким повинен бути політичний лідер, що може Україна запозичити з безцінного досвіду цих видатних діячів. До книги увійшли матеріали, опубліковані на сторінках аналітичної газети «Дзеркало Тижня».Солдатенко В. Ф. У вирі революцій і громадянської війни (актуальні аспекти вивчення 1917-1920 рр. в Україні) / HAH України. Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса. Український інститут національної пам'яті. — К.: Парламентське видавництво, 2012. — 272 с.

До нової книги включено три сюжети, тематично об'єднані дослідженням однієї з апогейних, водночас найскладніших сторінок вітчизняної історії — революційної доби 1917— 1920 років. В основі — підведення підсумків історіографічного освоєння ключових проблем соціальних і національних складових суспільних процесів, зосередження уваги на дискусійних аспектах осягнення революційного досвіду.

Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України.Хижняк 3.І. Києво-Могилянська академія в XVII-XVIII ст. / З.І. Хижняк. - К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2012. - 223 с.

Протягом усієї історії український народ не мав іншої інституції, яка б справила більший вплив на розвиток його освіти, науки, культури, ніж Києво-Могилянська академія. Впродовж віків вона була виразником і носієм традиційних рис духовності українського народу, могутнім чинником формування його самосвідомості, джерелом ідей боротьби за батьківську віру і національну свободу. Для українців вона завжди буде національною святинею, не меншою, ніж Падуя чи Болонья для італійців, Оксфорд - для англійців, Сорбонна - для французів, Карловий університет - для чехів, Ягеллонський - для поляків.Чухліб Т. В. Відень 1683: Україна в боротьбі за «золоте яблуко» Європи. - К. : Видавництво «КЛІО», 2012. - 559 с.: іл.

У книзі висвітлюються причини, хід і наслідки Віденської відсічі, одного з найбільших військово-політичних конфліктів ранньомодерної історії світу. У битві з турками за тогочасну політичну столицю Європи 12 вересня 1683 року українські козаки, шляхтичі, священики, міщани й селяни з України-Русі (Львівщини, Белзчини, Холмщини, Підляшшя, Тернопілля, Волині, Поділля та Київщини) складали 2/3 війська на чолі з королем Речі Посполитої Яном III Собеським та допомогли об'єднаним військам Австрії, Німеччини й Польщі здобути історичну перемогу.

Воєнні й політичні події автор подає на широкому тлі боротьби Риму, Варшави, Відня, Москви та Венеції зі Стамбулом за право домінування в Центрально-Східній Європі. У додатках міститься оригінальний документальний і факсимільний матеріал.

Для всіх шанувальників історії України, Польщі та інших країн Європи.

Категорія: Новинки фонду | Додав: lala (05.10.2013)
Переглядів: 996 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]